ZTE'den Sanal Gerçeklik Hamlesi

Çinli üretici ZTE, sanal gerçeklik piyasasına girmeye hazırlanırken, bu konuda resmi bir açıklama yapıldı. ZTE tarafından yapılan açıklamada, yeni bir ürünün üretileceği belirtilirken, bu ürün ile...

Çinli üretici ZTE, sanal gerçeklik piyasasına girmeye hazırlanırken, bu konuda resmi bir açıklama yapıldı. ZTE tarafından yapılan açıklamada, yeni bir ürünün üretileceği belirtilirken, bu ürün ile birlikte sanal gerçeklik konusunda bir seçenek daha yaratılacak.

ZTE'nin Sanal Gerçekliğinde Neler Olacak?

ZTE tarafından yapılacak üretimlerde ZTE gözlüğün hangi özelliklere sahip olacağı da belirtilirken, özellikle tepkime süresinin daha da kısaltılmasının amaçlandığı belirtildi. Sanal gerçeklik gözlüklerinde en önemli detaylardan birisi gecikme süresi ve jiroskop olurken , ZTE bu detaylara odaklanmış durumda. 9 eksenli bir jiroskopun olacağı ZTE VR cihazında aynı zamanda kafa takibinin kolay bir şekilde yapılması amacıyla çeşitli geliştirmeler sunuluyor. Gecikme süresinin 18 mili saniye olması beklenirken, ZTE'nin bu cihazda belirtilen özellikleri sunması, pek çok cihazı geride bırakmasını sağlayabilir.

Dokunmatik Alan Var

ZTE'nin yeni üründe dokunmatik bir alan yaratılırken, bu dokunmatik ekran üzerinden cihaz kontrolü sağlanabiliyor. Özellikle ses açma, geri ve ya ileri alma, yakınlaştırma gibi pek çok işlem bu dokunmatik panel üzerinden yapılabiliyor. USB Type-C bağlantısını destekleyen cihaz bağlantı konusunda da oldukça başarılı.

ZTE Daydream ile uyumlu akıllı telefonlarla uyum sağlaması amaçlarken, gözlüğün piyasaya ne zaman çıkacağı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor .