Youtube PiP Özelliğini Devreye Soktu! Sadece ABD'de Kullanılıyor!

Youtube, PiP, ABD kullanıcılarına ve Youtube premium üyelerine özel yayınlandı. PiP özelliğinin ne olduğu merak ediliyor.

Youtube, bir süredir çıkarılması beklenen PiP özelliğini duyurdu. Bu özelliğin yalnızca ABD'de kullanılması tepkilere yol açtı. Ancak özellikten haberdar olmayan kullanıcılar da bulunuyor. iPhone ve iPad ürünlerinde geçerli olacak bu özellikle ilgili merak edilenleri yanıtlıyoruz. PiP ne demektir? Resim içinde resim anlamına gelen kısaltması ile aslında ne işe yaradığını anlatacağız. Youtube'nin duyurduğu bu güncelleme çok konuşuldu.

Youtube PiP Özelliği Nedir?

Youtube'nin PiP özelliği, izlediğiniz videoyu küçülterek aynı anda birkaç iş yapmanızı sağlamasıdır. Telefonunuzda daha önce aynı ekranda birkaç uygulamayı görerek çalıştırdıysanız bu özelliğe aşinasınızdır. Bilgisayarda normalde sürekli olarak yapılan bu özellik artık telefon ve tabletlere de geliyor. Daha önceden de vardı ancak Youtube için geçerli değildi.

Youtube Premium Üyeleri Kullanabiliyor!

PiP özelliğini bir süreliğine yalnızca Youtube Premium üyeleri kullanabilecek. Ancak yakın zamanda tüm ABD bu güncellemeden yararlanabilecek. ABD'den sonra ise tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Pek çok Youtube kullanıcısı, yeni özellikleri neden ilk ABD'li kullanıcıların tattığını merak ediyor. Böylesine bir durumda deneme yanılma yöntemleri ve ayrıca gözlemler çok etkili. ABD'de yapılan denemelerde eksikler ortaya çıkarsa anında düzeltiliyor. Daha sonra globale yayınlanma aşaması ise yeni güncellemeden iyice emin olduktan sonra gerçekleşmekte.