MEB'den milyonlarca öğrenciye tatil haberi geldi! 15-16-17-18-19 Mayıs tatil edildi! 1 hafta okul yok!

MEB'den milyonlarca öğrenciye tatil haberi geldi! 15-16-17-18-19 Mayıs tatil edildi! 1 hafta okul yok!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile öğrencilere sevindirici bir haber verdi.

15-16-17-18-19 Mayıs tatil edildi! MEB'den milyonlarca öğrenciye tatil haberi geldi - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçim haftası olan 15-19 Mayıs tarihleri arasında okullara bir haftalık tatil verme kararı aldı. Öğrenciler bu haberi sevinçle karşılarken, veliler ise üzüntü duyuyor. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile öğrencilere sevindirici bir haber verdi. 14 Mayıs seçimlerinden bir gün sonra, yani 15 Mayıs Pazartesi günü, okulların tatil edileceği duyuruldu. Bu karar, okulların seçim sonrası eğitime hazırlanması için alınmıştı. Ancak aynı hafta cuma günü de 19 Mayıs resmi tatili olarak belirlendi. Öğrenciler ve öğretmenler ise bir süredir, 15 Mayıs ve 19 Mayıs tarihlerinin tatil olması nedeniyle o hafta okulların sadece 3 gün açık kalacağı sorusunu soruyordu.

Milli Eğitim Bakanlığından Yeni Bir Tatil Kararı Bekleniyor

Bu durum, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir tatil kararının alınması gerektiği beklentisini doğurdu. Öğrenci ve veliler, MEB'in son dakika tatil kararı alıp almayacağını yoğun bir şekilde araştırıyor. 15-19 Mayıs haftası okulların bir hafta tatil olup olmayacağı merakla beklenen bir soru haline geldi.

MEB'in Tatilleri Birleştirme Kararı Alması Durumunda...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın tatilleri birleştirme kararı alması halinde, 15, 16, 17, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde tatil ilan edilecek. Ayrıca hafta sonu tatillerinin de eklenmesiyle birlikte okullar tam 9 gün boyunca tatil olacak. Bu durum öğrencilere bolca dinlenme fırsatı sunarken, aynı zamanda yıl sonu sınavlarına daha rahat hazırlanma imkanı da sağlayacak.

Öğrenciler Sevinirken, Veliler Üzülüyor

MEB'in çifte tatil müjdesi öğrencileri sevindirirken, veliler ise bir hayli üzülüyor. Öğrenciler için beklenen bu tatil, stresli bir dönem olan sınavlar öncesinde dinlenme ve enerji toplama fırsatı sunuyor.

Son Haberler