Büyük TOKİ piyangosu geldi! Kira yerine 1800 TL taksit ödeyerek ev sahibi oluyorsunuz!

Büyük TOKİ piyangosu geldi! Kira yerine 1800 TL taksit ödeyerek ev sahibi oluyorsunuz!
Devlet tarafından evi olmayan ve ev almak üzere hazırlık yapan ailelere destek sunulması söz konusu olmaktadır.

Kira yerine 1800 TL taksit ödeyerek ev sahibi oluyorsunuz! Büyük TOKİ piyangosu geldi - Konut kredisi çekmeden banka ile herhangi bir kredi işlemi yapmadan taksitle ev sahibi olma imkanı sunulmaktadır. Bu projede TOKİ tarafından yapılan evlerin satışa sunulması düşünülmektedir. Evi olmayan ve ev almayı planlayanlara yapılacak olan ev satışının taksitli olarak yapılması ile birlikte vatandaşlar banka ile sıkıtı yaşamadan evini almış olmaktadır. İlk kez ev alacaklara devletten müjdeli haber

Hiç evi olmayan ve ilk kez ev alacaklara devletten ucuz konut satışı müjdesi geldi. Bu evlerin satışında kredi alma zorunluluğu da bulunmuyor. Bu fırsattan 40 ilde bulunan vatandaşlar yararlanabilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ üzerinden bu evlerin satışını yapacak. Bu 40 ilde bulunan vatandaşların kira öder gibi ayda 1800 TL ödeyerek ev alması mümkün olmaktadır.

buyuk-toki-piyangosu-geldi-kira-yerine-1800-tl-taksit-odeyerek-ev-sahibi-oluyorsunuz.webp

Kira yerine 1800 TL taksit ödeyerek ev sahibi olun!

Evi olmayıp ev alma hayali kuranlar için devlet tarafından çok büyük bir fırsat sunuluyor. Bu fırsatı duyanlar kulaklarına inanamıyor. Ayda 1800 TL ödeyerek ev sahibi olmak çok büyük bir hayal olarak gelmektedir. Bu fırsat 40 ilde yaşayan 10 bin aileye sunulmak üzere çalışmalar yapılmaktadır.
TOKİ tarafından sunulan ve binlerce ailenin bayram edeceği bu taksitle ev fırsatının kimlere sunulacağı merak edilmeye başladı. Bu ev alma fırsatını yakalayan kişilerin kimler olacağı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. İşte 1800 TL kira öder gibi ödeme yaparak ev almak isteyenler için detaylar…

TOKİ’den Ödeme Planları Hakkında Açıklama

TOKİ tarafından yapılacak olan ev satışları için ödeme planları ve seçenekleri hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre proje kapsamında yer alan 2+1 konutlar için satışa çıkma rakamları 608.000 TL üzerinden olacak. 3+1 konutların ise 850.000 TL üzerinden satışa çıkacağı açıklandı. Bu evler için evi olmayan vatandaşlardan önce başvuruların alınacağı belirtildi. Başvuruların kabulünden sonra ise sırada peşinatların yatırılması ve taksitlerin ödenmesine başlanacak.

Son Haberler