BİM yeni fırsatıyla tüm marketlere meydan okudu! Böylesi de artık inanılmaz! Fiyatı yarı yarıya düşüyor!

BİM yeni fırsatıyla tüm marketlere meydan okudu! Böylesi de artık inanılmaz! Fiyatı yarı yarıya düşüyor!
Gıda ürünlerine her gün zam gelmesiyle birlikte hükümet yetkilileri market zincirlerini uyardı.

Böylesi de artık inanılmaz! Fiyatı yarı yarıya düşüyor! BİM yeni fırsatıyla tüm marketlere meydan okudu - Market zincirlerine, ürünlere yaptıkları fiyat artışlarını durdurmaları konusunda ikazda bulunuldu. Ülkemizdeki market zincirlerinden biri olan BİM, hükümet tarafından yapılan çağrıya cevap verdi. BİM pek çok üründe sabit fiyat uygulayacağını açıkladı. BİM’in sabit fiyat uygulayacağı ürünler hangileri? Sabit fiyat politikası ne zamana kadar devam edecek? Merak edilenler ve cevapları…

Temel Gıda Ürünlerinin Fiyatları BİM’de Sabitlendi

Hayatın devam edebilmesi için tüketilmesi gereken temel gıdalar vardır. Bu gıdaların başında un, sıvıyağ, süt, yumurta, makarna gibi gıdalar gelir. BİM marketler zinciri, hükümet yetkilileri tarafından yapılan uyarı ve çağrıya resmi internet sayfalarından cevap verdiler.

BİM resmi internet sayfasındaki açıklamaya göre yaklaşık 500 üründe fiyatları duyurduklarını belirttiler. BİM marketler zincirinin yetkileri, sabit fiyat uygulamasının bir müddet devam edeceğinin altını çizdiler. Fiyatları sabitlenen ürünlerin bu şekilde bir süre daha müşterilere sunulacağı ifade ediliyor.

500 Üründe Fiyatlar Aynı Kalacak

Hazine ve Maliye Bakanı’nın ürün sabitleme ve indirime dair yaptığı çağrıya BİM marketlerinden cevap geldi. Bakanın çağrısına daha önce cevap veren bazı marketler daha olmuştu. Bakan, indirim ve fiyat sabitlemesi yapan marketleri tebrik etti ve kutladı. Bakanlığın yaptığı çağrıya cevap veren market sayısı artıkça enflasyonla mücadele etmek kolaylaşacak. Bu şekilde yapılan alışverişlerde vatandaşların uygun fiyatlara ulaşması söz konusu olmaktadır.

BİM marketleri bakanın çağrısından önce 250 üründe fiyatları sabitlemişti. Yapılan çağrı üzerine 250 üründe daha sabitleme yaparak fiyatı sabitlenen ürün sayısını 500’e çıkardı. BİM, yüksek kaliteli ürünleri düşük fiyata satmayı amaç edinmiş bir marketler zinciridir. Zor zamanlardan geçen vatandaşa katkı bulunmak isteyen BİM, 500 üründe fiyat sabitlemesi yaptı. BİM, kısa sürede elde edeceği karı, vatandaşın mutluluğuna feda etmeyi tercih etti. Enflasyonla mücadele kapsamında yapılan ürün sabitlemenin ne zamana kadar devam edeceği ise vatandaş tarafından merak edilmekte. BİM, piyasalar rahatlayıncaya kadar halkın yanında durmaya devam edecektir.

Son Haberler