Atatürk dizisi o platformlarda yayınlanacak! Disney Plus'a rakiplerinden tokat gibi yanıt

Atatürk dizisi o platformlarda yayınlanacak! Disney Plus'a rakiplerinden tokat gibi yanıt
Disney Plus'ın yayın yasağı koyduğu Atatürk dizisini Amazon Prime ve Netflix üzerinden izleyebileceğiz! İşte detaylar...

Disney Plus tarafından Atatürk'ün yaşamını konu alan bir film yapımına konulan yayın yasağı, Türkiye'de ve dünya genelinde büyük tepkilere yol açtı. Ancak bu yasak, şimdi Netflix ve Amazon Prime Video tarafından karşı bir darbeyle karşı karşıya.

Fatih Altaylı'nın köşe yazısında ortaya attığı iddiaya göre, Atatürk filmi, Disney Plus'ın yasağının ardından Netflix ve Amazon Prime Video tarafından tüm dünyada aynı anda gösterime girecek. Bu karar, Disney Plus'ın Atatürk filmini engellemeye yönelik hamlesinin tam tersi bir etki yarattı.

atatürk dizisi

Disney'in Atatürk dizisini Ermeni lobisinin baskıları nedeniyle yayınlamamak istediği iddiaları, Türkiye'de büyük bir tepkiye neden oldu. Bu tepkinin ardından Fox TV, Atatürk filmi için sinemada gösterime gireceğini açıkladı. Ancak şimdi, Atatürk filmi Netflix ve Amazon Prime Video ile birlikte, Orta Avrupa ve Avrupa'nın tamamında, Doğu Asya'da birçok ülkede sinemalarda gösterime girecek. Ayrıca, ABD ve Rusya'da gösterim için görüşmeler de devam ediyor.

Resmi bir açıklama henüz gelmemiş olsa da Fatih Altaylı'nın bu bilgiyi paylaşması, Atatürk filminin tüm dünyada izleyiciyle buluşacağı yönünde büyük bir beklenti yaratmış durumda. Bu gelişme, Atatürk filmi gibi önemli bir yapıtın, tüm zorlukları aşarak dünya sinemalarında izleyicilerle buluşmaya hazırlandığını gösteriyor.

Son Haberler