Yandex Büyümeye Devam Ediyor!

Yandex piyasada Google ile ciddi bir rekabet içerisinde olurken bu rekabette ön plana çıkmaya çalışan ve pastadan daha fazla pay almak için uğraşan Yandex, şu ana kadar amacına ulaşmış durumda....

Yandex piyasada Google ile ciddi bir rekabet içerisinde olurken bu rekabette ön plana çıkmaya çalışan ve pastadan daha fazla pay almak için uğraşan Yandex, şu ana kadar amacına ulaşmış durumda. Günden güne artan kullanıcı sayısı ile birlikte sektörde iyi bir yere sahip olmayı başaran Yandex yaptığı hamlelerden iyi sonuçlar almayı başarıyor.

İkinci çeyrekte yakalanan başarı aynı zamanda markanın 2016 yılının ilk yarısını da kapsıyor. Bu bakımdan 2016 yılına iyi bir giriş yaparak yüksek kullanım oranlarına ve gelire ulaşmayı başaran Yandex 2016 yılını iyi geçirecek durumda.

2015 yılında sürdürdüğü politikada çok fazla gelir elde edemese de bu çalışmaların meyvesini 2016 yılında almayı başaran Yandex bu açıdan ciddi bir avantajı elinde bulunduruyor. Yandex tarafından önümüzdeki yıllarda yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte markanın büyüme oranlarını daha da arttırması beklenirken bu durum kuşkusuz sektördeki rakibi Google için de ciddi bir rakibin geldiğini gösteriyor.