Xiaomi'de Sesle Şarj Dönemi Başlıyor! Xiaomi Şarj Teknolojisini Duyurdu!

Xiaomi, sesli şarj yaparak yeni bir devrim yaratacak. Telefonlar artık ses ile şarj olabilir. Peki ses ile şarj nasıl çalışıyor?

Xiaomi, şu sıralar çeşitli teknolojiler için çalışmalar yürütmekte. Kablosuz kulaklık ve şarj gibi önemli cihazlardan sonra şimdi de ses ile şarj üzerine bazı deneyler yapıldığı belirtiliyor. Eğer başarılı olunur ise Xiaomi'nin telefonlarında sese bağlı şarj etme teknolojisi aktif olabilir. Peki bu sistem nasıl çalışacak? Etraftaki sesleri toplayarak onları enerjiye çevirme gibi bir projesi var. Alternatif akımı da doğru akıma çevirerek şarj etmede devrim yaratmak istiyor.

Xiaomi'den Sesli Şarj Teknolojisi!

Xiaomi, henüz bitmemiş ve aktif olmamış bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Buna göre, çevredeki sesleri enerjiye çevirerek onları telefona şarj edebilecek bir mekanizma geliştirilebilir. Eğer bu sağlanır ise Xiaomi patentini alacak. Kendi telefonlarında kullanacak mı bilinmiyor. Fakat bu teknolojiyi pazarlamak için kullanacağı kesin. Her geçen sene rekabetin verdiği mücadele hırsı ile şirketler çeşitli teknolojiler geliştiriyor. Bu teknolojiler ise kullanıcıların işine geliyor. Piyasada bulunan akıllı telefon üreticileri veya teknoloji şirketlerinin artması bu konuda önemli bir adım olarak karşımıza çıkmakta.

Xiaomi Telefonlarında Kullanılacak mı?

Böylesine önemli ve henüz tamamlanmamış bir teknolojinin, Xiaomi telefonlarında kullanılmasından ziyade üst düzey cihazlarda kullanılması daha mantıklı gözüküyor. Ancak bu konuyla ilgili genel kararı elbette Xiaomi verecektir.