Xiaomi Türkiye Müdür Yardımcısı Önemli Açıklamalarda Bulundu

Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, gün içerisinde akıllı telefon pazarı hakkında açıklama yaptı.

Çin merkezli ürün yelpazesi oldukça geniş olan Xiaomi, ülkemizde tesis açıp artık üretime geçti. Ülkemizde uygun fiyatlı modelleri ile dikkat çeken Xiaomi fabrika sonrası daha da söz sahibi olmuş durumda.

Sputnik kanalı ile özel bir röportaj gerçekleştiren Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, önemli açıklamalara bulundu.

“Türkiye dinamik bir pazar. Türkiye’deki cep telefonu pazarı ekonomik krizlerden etkilenmiyor. Sadece segmentlerde farklılaşma oluyor.Şu anda her şey bizim için çok güzel gidiyor ve hedefimiz bir numaralı cep telefonu markası olmak. Şu anda giriş seviyesi segment tamamen orta segmente taşındı. Adette bir değişiklik yok. Şu anda en önemli konu kameralar.Güçlü kameralar orta seviyeye indi. Biz ilk kez orta segmente 64 megapikseli duyurduk. Artık bu çok ileri kamera özellikleri ulaşılır hale geldi. Xiaomi pazarı yönlendiren bir marka haline geldi.Biz Türkiye’nin Xiaomi’nin global genişleme planlarında öncü bir ülke olacağını öngörüyoruz. Buradaki fabrika sadece Türkiye için değil ilerde Avrupa ve Afrika gibi pazarlar için önemli bir üretim merkezi haline gelecek.Ancak başlangıç için şimdilik sadece Türkiye için üretim yapılması düşünülüyor. “xiaomi

Xiaomi Yetkilisi İrfan Öztürk ABD konusunda da açıklamalarda bulundu.

“Bizim için herhangi bir sorun bulunmuyor. Xiaomi borsaya kote olmuş, tamamen bağımsız özel bir şirket. Kendi işini yapmaya odaklanıyor.ABD’nin aldığı kararlar satışlarımız da dahil bizi herhangi bir şekilde etkilemedi. Karşı dava açıldı ve bu da çok çabuk karara bağlanarak haksız olduğu ortaya çıkarıldı.Xiaomi yoluna devam ediyor ve geçtiğimiz on yılda kazandığı başarıları sürdürmeye devam edecek.”