Xiaomi 50 Dolara Telefon Satacak! En Ucuz Xiaomi Akıllı Telefonu Satışa Sunulacak!

Xiaomi, geliri düşük olan insanlara ucuz telefon satma kararı aldı. Xiaomi'nin satacağı telefon ise 50 dolar olacak. Xiaomi 50 dolarlık telefonların özellikleri nelerdir?

Xiaomi, geliri düşük olan ülke vatandaşlarını düşünerek bir hamle yaptı. Telefon fiyatlarının kendileri için fazla olmasından ötürü onlara ucuz fiyatlı telefon satacak. Üstelik bu telefon fiyatının değeri ise 50 dolar olacak. Böylesine ucuz bir satış yapacak olmasının belli başlı nedenleri var. Xiaomi'nin satacağı ucuz telefonun özellikleri nelerdir? Kullanılacak yonga setinden kamera özelliklerine kadar pek çok detaydan bahsedeceğiz.

Xiaomi Ucuz Telefon Özellikleri

Xiaomi'nin yeni telefonunda hangi yonga setinin kullanılacağı bilgisi verilmedi. Ancak MediaTek'e ait bir yonga setinden faydalanılacak. Bununla beraber 12MP + 2MP kamera sistemi olacak. Ön kameranın 8MP olması da fiyatına göre oldukça iyi. 2GB ram ise telefon için fazlasıyla iyi olarak değerlendirildi. 16 GB depolama alanı da yer alacak telefonun güzel bir performans göstereceği belirtiliyor.

Xiaomi Satış Rekorları Kırabilir!

Böylesine ucuz bir telefon ile Xiaomi'nin geliri düşük ülkelerdeki insanlara satış yapabileceği belirtiliyor. Xiaomi, rekor satışlara imza atabilir. Bu durumda da mevcut kullanıcı sayısını artırmış olacaktır. Her ne kadar çok fazla gelir elde edemese de önemli bir kitleye hitap edecek olması potansiyel kazanç açısından oldukça önemli. Xiaomi, bu ucuz telefonları ne zaman satışa sunacak merak ediliyor. 50 dolar değerindeki akıllı telefonlar, ülkelerin çeşitli vergilendirmelerine göre daha da yüksek fiyata satılabilir. Ancak genel olarak ucuz fiyatı ile karşımıza çıkacaktır.