Xbox'a Özel Korku Oyunu The Medium, 2021 Yılına Ertelendi!

Xbox Series X ve S oyun konsolları için çıkacak korku temalı The Medium oyunu, COVID-19 nedeniyle ertelendi.

Bloober Team tarafından geliştirilen korku temalı tek oyunculu oyun The Medium, Xbox oyun konsoluna özel olarak geliştirilen bir iç yapım olarak ilgiyle oyunseverler tarafından bekleniyordu. Normal şartlarda Aralık 2020 tarihinde piyasaya çıkması beklenen oyunla ilgili bugün kötü haberler geldi. Geliştirici ekip, pandemi sebebiyle oyunu yetiştiremeyeceklerini, bu yüzden oyunun gelecek yıla ertelendiği duyuruldu.

Heyecanla beklediğimiz psikolojik korku oyunu The Medium çıkış tarihi için bizlere 28 Ocak 2021'i işaret gösterirken, yine de bu yaklaşık 1 aylık ertelemeyi çok dikkatli düşünüp değerlendirdikten sonra aldıklarını belirtti. Polonya merkezli şirket, sosyal medya üzerinden erteleme kararı üzerine, "Yapması kolay bir seçim değildi, ancak Polonya'daki Koronavirüsü durumu ve piyasadaki diğer oyunların mevcut programları nedeniyle bunu yapmak zorunda kaldık. Bloober Team bugüne kadarki en büyük, en hırslı ve korku uyandıran deneyimimizi sunmak konusunda gayet kararlı," açıklamasında bulundu.

The Medium'un Konusu Nedir?

Marianne adlı ana karakter ile ruhlar alemine seyahat edebileceğimiz The Medium konusu ve oynanışı itibariyle üçüncü şahıs olarak psikolojik korkuyu her bir noktasında oyunculara hissettirmeyi amaçlıyor. Her iki dünyada da yaşayabilmek adına çözmemiz gereken bulmacalar ile birlikte; psişik yetenekler, düşmanları alt etmek için elimizde bulunacak.

Ek geliştirme süresi ile birlikte daha yenilikçi ve içinde bulunduğu türü zorlayacak interaktif bir korku oyunu olmayı zorlayacak The Medium, Xbox Series X ve Xbox Series S adlı yeni oyun konsolları için çıkacak. Aynı zamanda konsoldan oynamayı tercih etmeyenler için oyunun bir de Microsoft Windows sürümü piyasada boy gösterecek.

Şu anda Steam üzerinde ön siparişe açılan The Medium, satın almak isteyenler için indirim fiyatı itibariyle 69,30 TL karşılığında listeleniyor. Hemen şu bağlantıya tıklayarak indirimden yararlanabilirsiniz!