Xbox Series X ve S'de Nasıl Oyun Silinir?

Xbox Series X ve S konsollarında depolama alanınız yeterince dolduysa, bazı oyunları silerek yeni oyun ve uygulamalara yer verebilirsiniz.

10 Kasım tarihinde global olarak piyasaya sürülen Microsoft imzalı yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve daha ekonomik fiyatlı bir versiyonu olan Xbox Series S oyuncular tarafından ilgiyle karşılandı. XBSX dahili depolama alanı için kullanıcılara 1 TB'lık geniş kapasiteli bir alan ayırırken; XBSS'de ise bunun yarısı kadar olan 500 GB'lık bir alana yer verildi.

Buna rağmen yine de mevcut Xbox Series X ve S cihazlarınızda depolama alanı sorunu yaşıyorsanız, cihazınızdaki oyun ya da uygulama dosyalarından bazılarını temizleyerek makinenizde yer açmanız mümkün. Böyle bir işlem yapmak istediğinizde konsol size birkaç farklı opsiyon sunacaktır. Bunlardan biri oyunun tüm güncelleme, genişletme paketleri, eklentiler ve kayıtları ile beraber temizleyebileceğiniz Tümünü Kaldır seçeneğidir. Fakat her şeyi tamamıyla silmek istemiyorsanız güncelleme ve oyunları teker teker de temizlemenize izin verilmektedir.

Adım Adım Xbox Series X ve S'de Nasıl Oyun Kaldırılır?

Cihazınıza tanımlanmış dahili depolama alanı dolduysa ve ancak yine de yeni oyunlar indirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak oynamadığınız bazı oyunları kolaylıkla makinenizden silebilirsiniz:

  1. Xbox düğmesine basın.
  2. Oyunlarım ve Uygulamalarım sayfasına girin.
  3. Tümünü Gör butonuna tıklayın.
  4. Sol köşede beliren menüden Oyunlar sekmesine dokunun. (Oyun yerine uygulama silmek istiyorsanız, Uygulamalar sekmesini işaretlemelisiniz!)
  5. Silmek istediğiniz oyunu seçin.
  6. Açılan pencereden sol köşede yer alan Tümünü Kaldır yazısına tıklayın ve onaylayın.

Evet, artık cihazınızda yeni bir oyun yükleyebilecek kadar alan açılmış olacaktır. İyi oyunlar dileriz! :)