Windows 10'da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 ile birlikte kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunan ve kişisel ayarlamalara izin veren Microsoft, dil konusunda da aynı imkanı sunmayı başarmış durumda. Windows 10 işletim sistemini...

Windows 10 ile birlikte kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunan ve kişisel ayarlamalara izin veren Microsoft, dil konusunda da aynı imkanı sunmayı başarmış durumda. Windows 10 işletim sistemini kullanan kişiler istediği bir dile sistemi çevirebilirken, bu konuda kişilerin birkaç adımdan oluşan işlemleri gerçekleştirmesi yeterli. Varsayılan dil bazı kişilerde İngilizce olabildiği gibi kişiler istediği dili varsayılan olarak ayarlayabilmektedir

Windows 10'da işletim sisteminin dilini değiştirmek isteyen kişilerin ilk olarak başlat üzerinden ayarlar bölümünü açması gerekmektedir. Bu alandan ise Zaman ve Dil seçimi yapılmalıdır.

Zaman ve Dil alanından ise kişilerin seçmesi gereken seçenek bölge ve dildir.

Diller bölümünde kişilerin sisteminde kurulu olan diller yer alırken, istenilen dil bu bölümde yoksa dli ekle seçeneği kullanılmalıdır. Dil ekle seçeneğine tıklandığında Microsoft tarafından desteklenen ve kullanılabilir durumda olan tüm diller listelenmektedir. Listeden istenilen dilin seçilmesinin ardından ise seçim tamamlanmalıdır.

Seçim yapıldıktan sonra açılan ekrandan seçilen dilin varsayılan olarak ayarlanması ile birlikte dil seçimi konusunda tüm işlemler tamamlanmış olmaktadır. Windows 10 Single Language sürümü dışında birden fazla dil kullanılabilirken, bu sürümde tek bir dil kullanılabildiği için kişilerin eski dili de kaldırması gerekmektedir.