Windows 10 Nasıl Hızlandırılır?

Özellikle sistem gereksinimleri düşük olan kişiler, Windows 10 için ayarlamalar yaparak daha iyi bir işletim sistemine sahip olabilir. Windows 10 için yapılacak güvenli ince ayarlar ile sistemde...

Özellikle sistem gereksinimleri düşük olan kişiler, Windows 10 için ayarlamalar yaparak daha iyi bir işletim sistemine sahip olabilir. Windows 10 için yapılacak güvenli ince ayarlar ile sistemde herhangi bir sorun meydana gelmeden sistem hızlandırması sağlanabilir.

Sistem hızlanması için ilk olarak kişilerin gereksiz uygulamaları kapatması gerekmektedir. Bunun için bilgisayar ayarlarından sırasıyla sistem ve uygulamalar ve özellikler seçimi yapılması ile birlikte ekranda yer alan uygulamalar sırasıyla kaldırılabilir.

Hız konusunda dikkat edilecek diğer bir detay ise başlangıçta çalışan uygulamaların ayarlanmasıdır. Başlangıçta az uygulamanın çalışması bilgisayarın daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bu ayarlara erişmek için görev yöneticisin açılması ve ardından başlangıç seçeneğinin seçilmesi gerekir.

Virüsleri Atlamayın!

Bilgisayarda çalışan virüsler arka planda sürekli bir işlemci tüketeceği için bilgisayardaki kötü yazılımlara dikkat edilmesi ve bunun için de uygun ve performansı çok yormayan bir antivirüs yazılı tercih edilmelidir.

Güç Yönetimi

Bilgisayardaki güç yönetimi ayarlarından çalışmayı yüksek performansa ayarlayarak daha iyi bir hız sağlayabilirsiniz. Bu seçenek ek güç tüketimi sağlayacaktır.

Performans konusunda hala memnun olmayan kişiler SSD disk gibi seçenekleri değerlendirebilir. Aynı zamanda cihaza ek bir ram eklenmesi de performansı etkileyecektir.