Whatsapp Mesaj İletme Özelliğini Kısıtladı! Whatsapp Kullananlar Tepki Gösterdi!

Whatsapp yeni güncellemesi çok konuşuldu. Whatsapp mesajlarınızı artık en fazla 5 kişiye iletebileceksiniz. Böylelikle Whatsapp'ta kirli bilgiler yayılması önlenecek.

Whatsapp kullanıcılarına yeni bir özellik daha tanındı. Kullandığınız uygulama ile göndermek istediğiniz mesajı en fazla 5 kişiye yollayabileceksiniz. Hal böyle olunca acil bilgi paylaşımları da eskisi kadar kolay olmayacak. Ancak şöyle bir detay var ki artık yanlış bilgiler de hızlı bir şekilde yayılamayacak. Whatsapp'ın yeni güncellemesinin ne gibi faydaları olacak anlatalım.

Whatsapp Mesaj İletme Sınırlandı!

Mesajlarınızı farklı kişilere iletmek istiyorsanız en fazla 5 kişiye yollayabileceksiniz. Böylelikle dolandırıcılıklar ve yanlış bilgilerin dağılımı gibi pek çok sorunun önlenmesi bekliyor. En azından bu tarz bilgilerin yayılma hızı yavaşlayacak. Çünkü son zamanlarda özellikle de pandemi başladığından bu yana bazı kullanıcılar yanlış bilgileri sürekli olarak yayıyor. Yaydıkları kişiler de farklı insanlara attığı için aslında büyük bir bilgi kirliliği oluşuyor. İnsanlar, iletilen mesajlara göre panik olabiliyor veya riskli şeyler yapabiliyor. Hiçbir şey yapmasalar dahi yanlış bilinçlenmeleri bile büyük sorun.

Whatsapp Kullanıcıları Güncellemeye Tepki Gösterdi!

Whatsapp'ı kullananların bir kısmı güncellemeden memnun olmadığını dile getirdi. Nedenine baktığımız ise pek çok kişi Whatsapp'ta mesaj iletme özelliğini kullanıyor. Ancak gereksiz ve kirli bilgilerden sıkılanlar da bu güncellemenin işe yarar olduğunu savundu. Önümüzdeki haftalarda güncellemenin gerçekten etkili olup olmadığını görmüş olacağız. Ancak hızlı bir şekilde kirli bilgileri yayılmasını kesinlikle bir noktada engelleyebileceğini söylememiz mümkün.