Whatsapp Çoklu Cihaz Özelliği Ne Zaman Geliyor?

Whatsapp çoklu cihaz özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor. Whatsapp'ta çoklu cihaz nasıl aktif edilir? Çoklu cihaz güncellemesi geldi mi?

Whatsapp, normal koşullarda bir numaranın iki farklı telefondan girişine onay vermiyordu. Sim kartını esas alan uygulamanın bu özelliği çok sevilmekteydi. Ancak bir yandan da zaman zaman ihtiyaç halinde kullanılması gerekebiliyordu. Sorundan haberdar olan Whatsapp, bu özelliği değiştirmek için kolları sıvadı. Bir süredir üzerinde çalışılan değişiklikle ilgili bazı gelişmeler de yaşandı. Buna göre Whatsapp çok yakın zamanda özelliği aktif edecek. Ancak ilk sırada beta kullanıcıları var. İddialara göre özellik yakın zamanda aktif olacak. İşte çoklu cihaz hakkında bilinmeyenler...

Whatsapp Çoklu Cihaz Özellikleri!

Birden fazla telefon üzerinden aynı Whatsapp verilerine erişmek mümkün oluyor. Ancak bu özellik 4 kullanıcı ile sınırlı kalacak. Muhtemelen ayarlar kısmından bu özelliğin açık veya kapalı olmasını seçebileceksiniz. İsteğe bağı bir özellik olması ile çeşitli sızmaların da önüne geçilmiş olacak. Yani çoklu cihaza güvenerek telefonunuzdaki mesajları görmek isteyen bir kişi, bu ayarı kapattığınız takdirde hüsrana uğrayacak. Android ve iOS'ta aynı anda kullanılabilecek. Whatsapp'ta çoklu cihaz özelliğini kullananlara getirilen şartlar arasında güncelleme bulunuyor. Güncelleme şartını yerine getirdiğiniz takdirde aramalara katılabilir ve uygulamayı kullanabilirsiniz.

2 Ay İçerisinde Kullanılabilecek!

Çeşitli kaynaklara göre Whatsapp'ın çoklu cihaz özelliği 2 ayın sonunda beta kullanıcılarına açılacak. Özelliğin test edilmesinin ardından ise global anlamda büyük bir güncelleme gelecek. Bu nedenle önceliğin küçük bir grupta denenmesi çok daha etkin sonuçlar verecektir.