Volkswagen Tazminat Ödemeye Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa çıkartılan Volkswagen marka araçlarda emisyon değerlerinin çok yüksek tespit edilmesi uzun zamandan beri Volkswagen adına zorlu bir dönemi başlatırken, bu...

Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa çıkartılan Volkswagen marka araçlarda emisyon değerlerinin çok yüksek tespit edilmesi uzun zamandan beri Volkswagen adına zorlu bir dönemi başlatırken, bu konuda yüksek cezalar ve ödemeler yapılmak zorunda kalındı. Volkswagen için zorlu süreç ise henüz geçmiş değil. Marka tarafından yapılan açıklamalarda ABD'de yaşanan süreç nedeniyle 650 bayinin ciddi anlamda zarar gördüğü ifade edilirken, bayilere destek olabilmek adına 1.2 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir ücretin ödeneceği ifade edildi.

Bayilik değerinin düşmesi gibi pek çok etkenin göz önüne alındığı bu durum uzun zamandan beri mahkemede de görüşülüyordu. Yaşanan gelişmeleri ile birlikte Volkswagen'ın tazminat ödemeyi kabul ettiği açıklanırken, 1.2 milyon dolarlık ödemenin Volkswagen tarafından yapılması ile birlikte bu konuda Volkswagen'ın zararı daha da artmış oldu. 11 milyon araçta tespit edilen bu hata nedeniyle sadece ABD'de 15.3 milyon dolarlık bir ödeme yapılmıştı.