Türkiye İsviçre'ye Kaybedince Sosyal Medya Yıkıldı! EURO 2020'de Sıfır Puanla Elendik!

Sosyal medya, Türk milli takımının İsviçre'ye 3-1 kaybetmesini konuşuyor. Hiçbir maçı kazanamadık ve EURO 2020'ye veda ettik.

Sosyal medyanın son birkaç günkü konusu milli maçlardı. Türkiye'nin mücadelesi çok eleştiriliyordu. İtalya'ya 3-0 ve Galler'e de 2-0 yenilen Türk milli takımı, adeta hayal kırıklığına neden olmuştu. Türkiye'nin son maçı kazanması gerekmekteydi. İsviçre ile oynadığı maçta da 3-1'lik mağlubiyet alınca sıfır puan ile gruplara veda etmek durumunda kaldık. Uzun zamandır bu kadar istikrarsız bir sonuç elde etmemiştik. En kötü performanslarından birini ortaya koyan Türk milli takımı sosyal medyada adından sıklıkla söz ettirdi.

Şenol Güneş Tepki Gördü!

Sosyal medya kullanıcıları, Şenol Güneş'in takıma herhangi bir taktik vermediği yönünde eleştirildi. Çünkü kayda değer atak sayısının az olduğu görüldü. Milli takımın bu performansı her kullanıcının dilindeydi. Öyle ki futbolla ilgisi olmayan kişiler bile çeşitli etiketlere yorum yaparak eleştirilere destek verdi.

EURO 2020 Türkiye'ye Destek Çıktı!

EURO 2020 Twitter hesabı, yapmış olduğu paylaşımla Türkiye'nin gruplara veda etse de geri geleceğini yazdı. Bu da milli takım için moral paylaşımı oldu. Her ne kadar sıfır puan ile sonuncu olsak da önemli oyunculara sahip olduğumuz herkes tarafından biliniyor. Yıldız oyuncularla beraber daha iyi bir kadro kurulabilirdi. Sosyal medyanın bu denli hızlı etkileşime girmesi de kullanıcıları bir kez daha şaşırttı.