Tesla 2.5 Saniyede 96 Km'ye Çıkıyor

Tesla araçlarındaki performans artışı için özel yöntemler üzerinde çalışmalarını sürdürürken, marka tarafından yapılan açıklamalarda Model X için yapılan güncellemelerin büyük bir verim sağladığı...

Tesla araçlarındaki performans artışı için özel yöntemler üzerinde çalışmalarını sürdürürken, marka tarafından yapılan açıklamalarda Model X için yapılan güncellemelerin büyük bir verim sağladığı ifade edildi. Model X için yapılan güncellemeler ile birlikte araçta ciddi bir güç artışı sağlanırken, aracın 96 km'ye çıkma süresi de bu sayede kısaldı.

0.3 Saliselik Fark Yaratıldı

Model X için yapılan güncellemelerin ardından araçtaki 96 km'ye ulaşma süresi kısalırken, daha önce 3.2 saniye olarak tanımlanan bu sürenin 2.9 saniyeye düştüğü belirtildi. Bu bakımdan artık araçta performans çok daha iyi bir halde.

100 kWh Batarya Geldi

Model X'te yaşanan bu gelişmenin arka planındaki en önemli etken ise bataryanın değiştirilmesi. Bataryada değişiklik yapan Tesla, araçta 100 kWh'lik bir seçim yapmış ve böylece performansta ta iyileştirme yaşanabilmiş durumda. Bu konuda üstelik sadece hız değil, menzilde de artış yaşanmış durumda. Araçtaki yeni batarya ile birlikte 10 kWh'lik bir artış elde edilirken, bu durum 465 kilometreye kadar menzil süresini arttırmış durumda. Önceki menzil süresi 402 kilometre olan araç bu bakımdan artık 63 km daha avantaj sağlamış durumda. Aracın Ludicrous Mode seçeneğinde bu istatistikleri yakalayabildiği de es geçilmemesi gereken önemli bir detay.