TCL'den Fransız Mallarına Boykot İle İlgili Alcatel Fransız Malı Değil Duyurusu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarını boykot çağrısı sonrası basın ve sosyal medyada yayınlanan görsellerde Alcatel markasının da yer alması sonrası TCL firmasından açıklama geldi.

Ankara'da düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada bir dizi açıklamalarda bulundu. Özellikle son dönemde Avrupa'da İslam dinine yönelik saldırıların Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un söylemleri sonrası artış gösterdiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk milletine boykot çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milletime sesleniyorum, sakın Fransız markaları satın almayın" sözlerinin ardından gerek sosyal medyada gerekse de basılı yayın organlarında Fransız malları ile ilgili bir çok görsel yayınlanmaya başlandı.

TCL Communication'dan Alcatel Açıklaması Gecikmedi

Bir çok basın alanı tarafından yayınlanmış olan haberlerle birlikte sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda "Boykot edilecek Fransız markaları" arasında Alcatel markasının da gösterildiğine tanık olunduğuna dikkat çeken TCL Communication; Alcatel'in Nokia'nın tescilli bir markası olduğu ve kullanım lisansının ise Çin'de bulunan ve Çin markası olan TCL Communication Technology Holdings Limited şirketine ait olduğuna yer veren bir basın açıklaması yayınladı.

TCL Communication Technology Holdings Limited şirketinin Fransa devleti ile herhangi bir bağı bulunmadığına yer verilen bildiride Alcatel markası ile ilgili asılsız haberlere itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

Alcatel markası ile ilgili yanlış ve halkı yanıltıcı paylaşım yapan basın ve yayın organları ile ilgili olarak yasal yollara başvurulabileceği kamuoyunun bilgisine sunuldu. Alcatel hangi ülkenin malı sorusunun cevabı ise Alcatel Çin malıdır.

TCL Communication Firması Hakkında

Hong Kong merkezli olarak kurulan TCL, küresel bir televizyon ve mobil cihaz markası olarak faaliyet göstermektedir. Firma tarafından geliştirilen ürünler dünya genelinde 160'dan fazla ülkeye satılmaktadır. TCL, TCL Corporation'ın kayıtlı bir ticari markası olduğuna yer verilen bildiride Alcatel'in ise TCL Communication tarafından lisansı alınan Nokia'nın markası olduğu vurgulandı.