Sony, PlayStation 5 Satışlarını Yalnızca Online Olarak Gerçekleştirecek!

Lansman gününde PlayStation 5 satın alma fikriniz varsa, bunu yalnızca çevrimiçi platformlar aracılığıyla gerçekleştirebileceksiniz. Zira Sony, COVID-19 nedeniyle fiziksel satışlarını bir süre durduracağını bildirdi.

Günün erken saatlerinde Japonya pazarında gerçekleşen PlayStation 5 ön sipariş satışlarının tamamen tükendiğini duyuran Sony, PS5 ile ilgili üzücü bir haber verdi. Yeni nesil oyun konsolunun lansman tarihinden itibaren bir süreliğine yalnızca çevrimiçi perakende satış mağazaları aracılığıyla satılacağını duyuran şirket; Koronavirüsü salgını nedeniyle fiziksel mağazalardan bir müddet uzak kalacağını duyurdu.

PlayStation 5'in çıkış tarihi yaklaştıkça yeni haberler gelmeye devam ediyor. Fakat alınan bu son haber, lansman gününde mağazalara koşup konsol satın almayı düşleyen oyunseverleri üzdü. KOVID-19 sebebiyle alınan bu kararın, mağazalarda oluşacak olası kuyrukları engellemek adına alındığı ifade edildi.

PlayStation 5 Cihazı ve PS5 Oyunları İnternetten Satılacak!

Sony Interactive Entertainment (SIE) Başkanı Sid Shuman, PlayStation'ın resmi blog sayfasından yaptığı açıklamada şu demeci yayımladı:

"Herkese merhaba. PlayStation 5 konsolu 12 Kasım'da (belli bölgelerde 19 Kasım'da) piyasaya çıkacak! Oyuncularımızı, perakendecilerimizi ve personellerimizi COVID-19 için güvende tutmak amacıyla, bugün tam lansman satışlarının perakende ortaklarımızın online mağazaları vasıtasıyla yapılacağını doğruluyoruz.Lansman gününde mağazada hiçbir ünite satın alınamayacak. Lütfen bir PS5 alma umuduyla lansman günü yerel perakendecinizde kamp kurmayı ya da sıraya girmeyi planlamayın. Güvende olun, evde kalın ve çevrimiçi sipariş verin.Bu yıl verdiğiniz destekler için tüm topluluğumuza özel bir teşekkür ederiz. İşte yeni nesil oyun!"
PlayStation 5Heyecanla beklediğimiz PlayStation 5 çıkışı itibariyle Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de 12 Kasım'da satışa sunulacakken; makine Avrupa ve diğer bölgelerde ise 19 Kasım'da listelenmeye başlayacak. Ek olarak PS5 Dijital Sürümü, Türkiye'ye belirlenen tarihte değil, ancak 2021'in başlarında ulaşmış olacak.