Samsung UFS Kartlarıyla 10 Saniyede 5 GB Transfer!

Samsung tarafından özellikle Samsung marka cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan yeni sistem kartlar UFS olarak adlandırıldı. Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan bu cihazlar...

Samsung tarafından özellikle Samsung marka cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan yeni sistem kartlar UFS olarak adlandırıldı. Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan bu cihazlar ile birlikte Samsung'un microSD yerine UFS kullanımının önünü açtığı görülürken, teknolojinin özellikle yüksek bir maliyet getireceği de konuşuluyor. Buna karşın veri transferi konusunda sağlanan hız, UFS'yi oldukça ön plana çıkarıyor.

5 GB Transfer 10 Saniyede Tamamlanıyor!

Yeni teknoloji ile birlikte 10 saniye içerisinde 5 GBrsquo;lık bir verinin tamamen aktarılabildiği görülürken, transfer konusunda Samsung önemli bir avantaj sağlıyor. Zira 3D ya da benzer görüntü teknolojileri film gibi arşivlerin yüksek boyutlarda olmasını sağlarken, bu tip verilerin transferinde Samsung'un yeni teknolojilerinin kullanılması büyük bir avantaj sağlayacak.

1 saniye içinde 530 MB'lık bir transferin yapılabildiği kartlar, bu bakımdan hızlı veri transferi ve veri işleme imkanı sağlıyor. Yeni teknolojinin kullanılması konusunda ise yapılan açıklamalara göre yeni telefon modelleri ile kullanım mümkün olacak. Uyumlu telefonların üretilecek olması ile birlikte UFS'ye geçiş yapılabilecek.

Yeni teknoloji aynı zamanda microSD kullanımını da azaltabilir. Zira kullanıcılar için çok daha hızlı bir aktarım, yüksek ücretlere karşın her zaman tercih edilen bir özellik olacaktır.