Samsung İşlemci Mimarisini Apple ve AMD'den Alabilir! Şirketlerin Eski Çalışanlarına İş Teklifi!

Samsung, işlemci mimarisini geliştirme kararı aldı. Samsung'un bunun için Apple ve AMD'nin eski çalışanlarına iş teklifi gönderdiği iddia ediliyor.

Samsung işlemcisini geliştirmek istiyor. Bu alanda pek çok şirketin gerisinde kaldığını bilen Samsung'un çeşitli stratejik hamleleri bulunuyor. Ortaya atılan iddiaya çok şaşırıldı. İşlemci mimarisini geliştirme kararı alan şirketin izlediği yol şaşkınlıkla karşılandı. Peki Samsung, bu konuda neler yapacak? Şirket, Apple ve AMD ile ilgili yeni işler peşinde.

Apple ve AMD Çalışanlarına Teklif!

Apple ve AMD'de çalışmış olan ancak çeşitli nedenlerden ötürü ayrılanlara teklif götürüldüğü söyleniyor. Böylelikle deneyimli bir ekip ile yeni işlemci mimarisi ortaya koymak çok daha kolay olabilir. Ayrıca yeni fikirler ve yeni beyinlere ihtiyacı olduğu belirtilen şirketin bu hamlesi alkışlandı. Fakat ne kadar işe yarar ve planlar tutar mı bilinmiyor. En azından denemeye değer bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

İşlemci Telefonlarda mı Kullanılacak?

Geliştirilmesi planlanan işlemciler, Samsung'un hangi ürünlerinde kullanılacak merak ediliyor. Çünkü önceliğin ya dizüstü bilgisayarlara ya da akıllı telefonlara verilmesi lazım. Bu konuda yapılacak yeniliklerin öncüsü olarak akıllı telefonlar gündeme gelebilir. Ayrıca ARM tabanlı işlemcilerle ilgili olarak geliştirme yapmak zorunda olan Samsung'un planları tıkır tıkır işliyor. Yakın zamanda işlemci mimarisi ile ilgili çeşitli yeni haberler ortaya çıkabilir.