Samsung Haziran Ayı Güncellemesini Yayınladı

Samsung pek çok farklı modeliyle piyasada kullanılabilir durumda olurken en büyük sorunlardan birisi de tüm telefonlar için ayrı ayrı geliştirmelerin ve güncellemelerin yapılması gerektiği. Konuyla...

Samsung pek çok farklı modeliyle piyasada kullanılabilir durumda olurken en büyük sorunlardan birisi de tüm telefonlar için ayrı ayrı geliştirmelerin ve güncellemelerin yapılması gerektiği.

Konuyla ilgili elde edilen son bilgilerde aylık olarak düzenli bir şekilde güvenlik güncellemelerinin yayınlanmasına karar verildiği açıklanırken bu konuda geçtiğimiz ayın ardından bu ay da özellikle Samsung Galaxy S7 için güvenlik güncellemesini yayınlandığı görüldü.

Eş Zamanlı Yayınlanmayacak!

Samsung Galaxy 7 serisi için yapılan bu güncellemeyle birlikte telefonlar çok daha stabil bir hale getirilirken kullanıcılara güncellemelerin telefonlar üzerinden alabileceği belirtildi. Yayınlanan güncellemelerin telefonlarda pek çok iyileştirme yaptığı ve bu bakımdan güncellemelerin yüklenmesi gerektiği belirtilirken güncellemelerin tüm telefonlara aynı anda gelmeyeceğini ifade edildi.

Bu bakımdan güncelleme kontrolleri yapılarak güncellemenin alınıp alınmadığının incelenmesi ve güncelleme geldiğinde güncellemenin cihaza yüklenebilmesi mümkün olacak. Haziran ayı güvenlik güncellemesi olarak sunulan yeni çalışmanın Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge'yi kapsadığı belirtilirken güncellemenin hangi iyileştirme ve geliştirmeleri içerdiği şu an için öğrenilebilmiş değil .

Güncellemenin ilk olarak İspanya'da alınabildiği görülürken kısa süre içerisinde tüm Avrupa ülkelerinde ve Türkiye'de de güncellemenin yapılabileceği belirtiliyor. Konu ile ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz.