Samsung Galaxy S8 İşlemcisi Ne Olacak?

Samsungrsquo;un önümüzdeki yıl amiral gemisi olacak Samsung Galaxy S8, şimdiden konuşuluyor. Konuyla ilgili gelen son bilgilerde işlemci modelinin ne olacağı ile ilgili detaylar paylaşılırken...

Samsungrsquo;un önümüzdeki yıl amiral gemisi olacak Samsung Galaxy S8, şimdiden konuşuluyor. Konuyla ilgili gelen son bilgilerde işlemci modelinin ne olacağı ile ilgili detaylar paylaşılırken, sıkıntılı süreç geçiren Samsung, tüm bu yaşanan olaylara rağmen hala gündemdeki popülerliğini koruyor.

Sızıntılar SamMobile'den!

Konuyla ilgili sızıntılar SamMobile tarafından paylaşılırken, yeni cihazda işlemci olarak Exynos kullanılacağı belirtildi. Bu bakımdan yeni model ile birlikte Samsung, Exynos işlemcisini kendi modelinde deneyecek. Samsung tarafından üretimleri yapılan bu işlemci modelleri ile birlikte performansta oldukça üstün bir imkan sağlarken Samsung Galaxy S8 modeli ile birlikte bu anlamda da kullanıcılara üstün özelliklerde bir telefon modeli sağlanacak.

Üstelik gelen bilgiler sadece marka ile sınırlı değil. Öyle ki cihazda yer alacak işlemcinin tam olarak versiyonu da belirtilmiş durumda. Bu açıdan Samsung Galaxy S8 modelinde kullanılacak işlemci Exynos 8895 olacak. Yonga setinde aynı zamanda grafik birimi de oldukça üstün özelliklerde. Bu konuda paylaşılan bilgilerde işlemci ile birlikte Mali-G71 de cihazda yer alacak. GPU alanında oldukça iyi bir özelliğe sahip olan G71 modeli, üstelik Samsung Galaxy S7'de yer alan T-880 modeline göre 1.8 kat daha üstün özelliklerde ve böylece daha iyi bir performans sunacak durumda.