Realme 8 Pro Modeli 108MP Kamera ve 50W Hızlı Şarj Desteğiyle Tanıtıldı

Kamera alanında akıllı telefon sektörüne meydan okuyan Realme 8 Pro modeli resmi olarak duyuruldu. İşte detaylar ve tüm özellikler.

Akıllı telefon pazarında Realme markası sektörün devlerine meydan okumuş görünüyor. Öyleki duyurusunu yaptığı Realme 8 Pro modelinde kullandığı kamera sistemi, rakiplerini de bir sonraki ürünlerinde daha iyiyi yapmalarını zorunlu hale getirecek. Bu durum da elbette son kullanıcıya oldukça fayda sağlayacak gibi duruyor.

Önümüzdeki hafta Avrupa pazarında satışa çıkacak olan Realme 8 Pro modelinin vanilya renkli versiyonunun Hindistan pazarına yönlendirileceği açıklandı. Peki Realme özellikle kamera alanında 8 Pro modeli ile elini iyice güçlü hale getirmişken diğer donanım seviyelerinde neleri kullanıcılarına sunacak?

Realme 8 Pro Özellikleri

Aslında Realme 8 Pro modelinin özelliklerini detaylı bir şekilde incelediğimizde özellikle kamera alanında bir önceki seriye göre çok üstün bir yenileme olduğunu görüyoruz. 108MP sensörlü ana kamera ile sükse yapan markanın diğer donanımlarında selefine göre çok anlamlı yükseltmelerini gördüğümüz söylenemez.

Realme markasının akıllı telefon modellerinde sıkça tercih ettiği Snapdragon 720G işlemci yongasını Realme 8 Pro modelinde de kullandığını görüyoruz. Bellek alanında daha önceki huyundan vazgeçmezken 6GB ve 8GB RAM olmak üzere kullanıcıya iki seçim sunuluyor. Cihazda sunulan depolama alanı ise 128GB. Ancak bu alanı kullanıcılar microSD kartlar aracılığıyla yükseltme imkanına sahip.

Realme 8 Pro özellikleri

4G bağlantısını destekleyen Realme 8 Pro modelinde Çift SIM kart kullanım olanağı kullanıcılara sunulmuş gözüküyor. Peki standart olarak bu özelliklerde çok büyük farklar gözlemlemeyen kullanıcılar için hangi yeni özellikler cezbedici?

İşte tam bu soruya cevap olarak Samsung HM2 sensörüne sahip olan 108MP ana kamera karşımıza çıkıyor. Gelişmiş sensörüyle hem ışıklı hem de karanlık ortamlarda muazzam görüntü elde edebilme şansını elde edebilecek hatta bir iddiaya göre 3X lensli bir kameradan alınabilecek bir görüntüden daha iyi fotoğraf çekimi yapılabileceği belirtiliyor. Cihazın ön kısmında ise 16MP çözünürlüğünde f/2.45 diyafram açıklığına sahip selfie kamerası yer alıyor.

Realme 8 Pro modelinde 6.4 inç Süper AMOLED ekran yer alıyor. 180Hz dokunmatik örnekleme hızıyla ekranın iyi tepkime oranına sahip olduğunu söyleyelim.

Realme 8 Pro inceleme

4500mAh kapasitesinde batarya ise yaklaşık 20 saatlik YouTube üzerinden videolarını izleyebilir veya minimum 8 saat oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. 65W hızlı şarj ile yaklaşık 47 dakika içerisinde bataryayı tam şarj edebilirsiniz. Ancak cihazın tam anlamıyla 50W ile şarj edilebildiğini söylemekte de yarar görüyoruz.

Realme 8 Pro modeli mavi, siyah ve punk olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile vitrinlerdeki yerini alacak.