PlayStation 5 için NBA 2K21'in Depolama Alanı Sızdı!

PlayStation 5 için geliştirilen NBA 2K21 Next-Gen Edition, iddialara göre 150 GB bellek alanı kapsayacak. İşte detaylar...

Artık şanslı bölgeler için piyasaya çıkmasına yalnızca saatler kalan Sony PlayStation 5, lansman günü itibariyle NBA 2K21 Next-Gen Edition sürümünü almaya hak kazanacak. Popüler basketbol oyunu dün Xbox Series X ve S için yayınlandıktan sonra şimdi PS5 konsolu için hizmet vermeye başlayacak. Fakat dev bir bellek kapasitesi ile... Bugün ortaya çıkan iddialar, oyunun PS5'te çok fazla yer kaplayacağını öne sürüyor. Xbox Series X'te 120 GB yer kaplayan oyun, PlayStation 5'te çok daha fazla alan istiyor!

NBA 2K21, PlayStation 5'te 150 GB Depolama Alanı Kapsayacak!

Yeni nesil NBA 2K21 basketbol oyunu ortaya çıkan son raporlara göre PS5'te 150 GB yer kaplayacak. Başlangıçta bu bellek kapasitesi size sıradan gelebilir; ancak PlayStation 5 mevcut depolama alanı itibariyle toplamda 667 GB SDD belleğe sahip olacak. Dolayısıyla 2K21'le birlikte elimizdeki depolamanın zaten büyük bir çoğunluğu doldurulmuş olacak.

NBA 2K21

Reddit platformunda bir kullanıcının yayınladığı bu ilginç sızdırma iddiasına cevap olarak sosyal medya üzerinden, NBA 2K21'in asla 150 GB olamayacağı; hatta bir oyun için 100 GB'ın bile fazlasıyla yüksek olacağı şeklinde yorumlar yazılmaya başlandı. Fakat yine de şimdilik 2K21 için PS5 boyutu henüz resmen doğrulanmış değil, bunu ancak lansmandan sonra doğrulayabilmiş olacağız.

Şu anda Xbox Series X | S, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Google Stadia ve Microsoft Windows için kullanılabilir durumda olan NBA 2K21, PlayStation 5 için lansman günü olan 19 Kasım tarihinde ülkemizde yayınlanmış olacak. PS5 cihazı ise belli bölgelere yarın, yani 12 Kasım'da gelirken, Türkiye ve daha birçok ülke içinse 19'unda piyasaya çıkacak.