Pixar, Oyuncak Hikayesi'nin Spin-Off'u Buzz Lightyear Filmini Duyurdu!

Toy Story serisinin unutulmaz karakteri Buzz Işık Yılı için Pixar bir spin-off filmi yapacağını açıkladı. Yeni filmde Lightyear'ı sürpriz bir oyuncu seslendirecek.

Bugün düzenlenen Disney Investor Day adlı Disney'in yatırımcılar günü kapsamında Pixar'ın ünlü karakteri Buzz Işık Yılı için bir spin-off filmi çekileceği açıklandı. Toy Story serisi ile tanıdığımız unutulmaz karakter, ilk defa solo bir filmde kendi hikayesini konu edecek. Daha önce Oyuncak Hikayesi 2 filminden sonra 2000 yılında Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins adlı üç bölümlük bir dizi yayınlanmıştı. Şimdiyse Lightyear'ı çok daha yakından tanıyacağımız bir sinema filminin yolda olduğu müjdelendi!

Pixar şirketi başkanı Pete Docter, yeni Buzz Lightyear filmi için hikayenin orijinal Oyuncak Hikayesi serisiyle pek de bağlantı olmayacağını ifade etti. "Gişe rekorları kıran filmin gerçekten harika bir karakterine dayanan yeni bir proje hazırlığı içerisindeyiz," diyen Docter'ın verdiği demeçte, "Yıllar sonra beklenen o filmi yapma zamanımızın geldiğine karar verdik," açıklaması serinin hayranlarını oldukça sevindirdi.

Buzz Işık Yılı, Chris Evans Tarafından Seslendirilecek!

Şimdiye kadar tüm Oyuncak Hikayesi filmleri içerisinde Buzz'ı seslendiren Tim Allen, ortaya çıkan ilk bilgilere göre yeni filmde kadro dışı kalacak. Kadroya sürpriz bir şekilde Kaptan Amerika rolü ile tanıdığımız Chris Evans katılım gösterecek. Başarılı oyuncu Evans'ın, "Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Açık konuşmak gerekirse, bu oyuncak Buzz Lightyear değil. Bu oyuncak olan insan Buzz Lightyear'ın başlangıç hikayesidir," cümleleriyle paylaştığı konuya dair tweet'i de bizlere hikayeyle alakalı ilk ipuçlarını veriyor!

Anlaşılan o ki yeni Pixar filmi bizlere insan olan ya da insan olmaya çalışan bir Buzz Işık Yılı sergilemeyi umuyor. Son olarak 2022 yazında vizyona girecek animasyon filmi için yönetmen koltuğunda Angus MacLane'in yer alacağı belirtiliyor.