GTA 6 fiyatıyla can sıkabilir! İşte olası ücreti

GTA 6 fiyatıyla can sıkabilir! İşte olası ücreti
Rockstar Games'in merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6, daha gelmeden can sıkıcı bir haberle gündem oldu. Şirket, beklenen oyunu yüksek bir fiyatla oynamaya sunabilir.

Rockstar Games'in merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6, can sıkan bir fiyatlamayla oynanmaya açılabilir. Yüksek bir fiyat etiketine sahip olması beklenen GTA 6, 150 dolarlık bir etikete sahip olabilir.

Donanımhaber'in haberine göre, Geliştiriciler arasındaki konuşmaların internete sızdırılması, GTA 6'nın 2014'ten beri yapım aşamasında olduğunu ve şimdiye kadar çok fazla geliştirme parası harcandığını ortaya koydu. Rockstar bu sızıntıları internetten kaldırmak için oldukça titiz bir çalışma yürüttü ve sızıntıyı yapan kişiye karşı yasal işlem başlattı. Şirketin bu tepkisi sızdırılan bilgilerde doğruluk payı olabileceğini düşündürüyor.

GTA 6 can sıkan bir fiyata çıkabilir

Rockstar Games'in devasa bütçe yatırımını telafi etmek için oyunu 150 dolar olarak fiyatlandırmayı planladığı tahmin ediliyor. Geliştirme maliyetleri göz önüne alındığında bunda şaşılacak birşey yok. Ancak bu kesinlikle böyle yüksek bir fiyat etiketini kabul edilebilir kılmıyor.

Bu noktada GTA yayıncısı Take-Two'nun patronu Strauss Zelnick'in "oyun başına 70 dolar normal" ve "geliştirme pahalılaşıyor" ifadelerini hatırlıyoruz. Görünüşe bakılırsa kendisi artık oyun başına 150 dolar gibi bir fiyatı normal karşılıyor.

Söz konusu fiyatlandırma stratejisi gerçeğe dönüşürse, oyuncular arasında olumsuz bir tepkiye neden olacağı açık. Rockstar Games, özellikle son dönemde diğer oyunlardaki fiyat artışlarıyla ilgili canları bir hayli sıkkın olan oyuncuların sert eleştirilerine hazırlıklı olmalı.

Gelelim Türkiye'ye... Bahsi geçen 150 dolar an itibariyle 4.000 TL civarında bir paraya denk geliyor. Ancak istikrarsız döviz kurları ve enflasyon artışı nedeniyle oyunun ülkemizdeki fiyatının daha da yüksek olacağı kesin. Tabii daha önce de belirttiğimiz gibi bu fiyatlandırma hayata geçirilirse.

Son Haberler