Call of Duty: Modern Warfare 3'te gerçekliği artırmak için askerlerden destek alınmış

Call of Duty: Modern Warfare 3'te gerçekliği artırmak için askerlerden destek alınmış
Sledgehammer Games'in, Call of Duty: Modern Warfare 3'teki gerçekçiliği artırmak için askeri danışmanlardan yardım aldıkları öğrenildi. Bu gelişmenin oyunu çok daha iyi yapacağı tartışmasız bir gerçek.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)'ün senaryo yazımının, oyun içi senaryoların gerçek hayatta nasıl gerçekleşebileceğini açıklamakla görevlendirilen ve gerçek askeri danışmanlardan oluşan bir ekip tarafından desteklendiği ortaya çıktı.

Kreatif direktör Dave Swenson, The Guardian'a verdiği bir röportajda bu süreçten ve hayranların yeni oyunun daha önce yayınlanan görüntülerinde gördükleri görevleri nasıl etkilediğinden bahsetti.

Askeri danışmanlara oyunun ilk senaryo görevi için "Gulag'a girecekseniz, bunu nasıl yaparsınız?" sorusunu yönelten Swenson, danışmanların "Muhtemelen denizaltıyla içeri girecek ve dışarıya tırmanacak bir ekibimiz olur. Ama sadece bir ekip olmazdı. Her zaman bir yedeğimiz olurdu. Onları muhtemelen paraşütle gönderirdik" cevabını aldıklarını söylüyor. Yani çoğu görev bu şekilde tasarlanmış olabilir.

Bu, Sledgehammer Games'in bir oyun için askeri danışmanlardan yardım istediği ilk sefer değil. Stüdyo daha önce 2014 yapımı Call of Duty: Advanced Warfare'in geliştirilmesi sırasında da aynı şeyi yapmıştı.

Call of Duty: Modern Warfare 3, 10 Kasım'da PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek, ancak oyunun dijital versiyonunu ön sipariş verenler oyuna bir hafta erken erişebilecek.

Son Haberler