Netflix Rehberi: Netflix PIN Nedir? Netflix Profile PIN Kodu Koyma İşlemi

Netflix, internet kullanımının giderek yaygınlaşması sonrasında geliştirilen dijital bir video içerik platformudur. Platform, kullanıcılarına dizi, film ve belgesel gibi uzun metrajlı video...

Netflix, internet kullanımının giderek yaygınlaşması sonrasında geliştirilen dijital bir video içerik platformudur. Platform, kullanıcılarına dizi, film ve belgesel gibi uzun metrajlı video içeriklerini sunmaktadır. Kullanıcıların tercih ettiklerin kategorilerde birçok alternatif içerik bulundurması sebebiyle en fazla tercih edilen dijital platformlardan biri haline gelmiştir.

Netflix, içerilerini ücretli olarak hizmete sunan bir platformdur. Kullanmak isteyen kişilere farklı fiyat tarifesine sahip hesaplar sunmaktadır. Fiyat farklılığına göre hesapların özellikleri değişiklik göstermektedir. Bu hesaplar aynı anda birden fazla cihazdan kullanılabilmektedir. Bu hizmeti alan ve aynı hesabı birden fazla kişiyle birlikte kullanan kullanıcılar, kendi profillerine bir PIN kodu koymak istemektedir. Bu sebeple Netflix profiline PIN kodu koyma konusunda araştırmalar yapılmaktadır.

Netflix PIN Nedir?

Netflix, sunmuş olduğu hizmetin bir özelliği olarak kullanıcılarına bir hesabı aynı anda farklı cihazlarda kullanabilme olanağı sağlamaktadır. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, aylık ücreti ortak ödeyerek daha uygun bir fiyata netflix kullanabilme imkanı elde edebilmektedir.

Hesabın birden fazla kişi tarafından kullanılabilmesi beraberinde bazı sorunlara da yol açmaktadır. Kullandıkları profillerin kendilerine özel olmasını, başkası tarafından görüntülenmemesini isteyen kullanıcılar yer almaktadır. Bu durumda devreye Netflix PIN girmektedir. Netflix PIN, kullanılan hesabın parolasının dışında, içerisindeki profillerin de PIN kodu ile korunmasıdır. Her kullanıcı kendi profiline bir PIN kodu oluşturarak, diğer kullanıcıların erişimine engel olabilmektedir.

Netflix Profiline PIN Kodu Koyma Nasıl Yapılır?

 • Bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın internet tarayıcısı üzerinden Netflix web sitesine giriniz.
 • Netflix hesabınıza giriş yapınız.
 • Açılan profil tercihleri içerisinden kendi profilinizi seçiniz.
 • Sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayınız.
 • Açılan menüden “Hesap” seçeneğine tıklayınız.
 • Profil ve ebeveyn kontrolleri bölümden tekrar profilinizi seçiniz.
 • Profil ve ebeveyn kontrolleri bölümden tekrar profilinizi seçiniz.
 • Açılan seçenekler içerisinden “Profil Kilidi” seçeneğinin yanındaki “Değiştir” butonuna tıklayınız.
 • Hesap güvenliği açısından parolanızı girerek doğrulama işlemi yapınız.
 • PIN kodu girilmesini iste seçeneğine tik atınız.
 • Ardından açılacak PIN bölümünden PIN kodu belirleyiniz ve “Kaydet” butonuna tıklayınız.

Adımların sırasıyla uygulanması durumunda hesap profiline PIN kodu eklenmiş olacaktır. Bu işlem hesap içerisinde yaşanabilecek karışıklıklara engel olurken, kullanıcıların özel alanları belirlenmiş olacaktır. Platform içerisinde izlenen içerikler diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecek, yarım kalan içeriklerin devam edeceği süre konusunda karışıklıklar yaşanmayacaktır.