Netflix Arşivi Zenginleştirilecek!

Çevrimiçi dizi ve film izleme servisi olarak yayın hayatına başlayan ve Türkiye gibi farklı ülkelerde de faaliyetlerini sürdürme kararı alan Netflix'te yeni güncellemeler yapılacak. Şu anda zengin...

Çevrimiçi dizi ve film izleme servisi olarak yayın hayatına başlayan ve Türkiye gibi farklı ülkelerde de faaliyetlerini sürdürme kararı alan Netflix'te yeni güncellemeler yapılacak. Şu anda zengin bir arşivi olmasına rağmen kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına sistemin yenileceğini açıklanırken, bu sayede içerik kütüphanesi daha da zenginleştirilecek. Üstelik hazırlanacak yeni kataloglarda oldukça farklı ve özgün seçenekler yer alacak.

Kütüphanenin Yarısı Özgün Olacak

Netflix için hazırlanacak kütüphanenin yarısında özgün içerikler olacak. Böylece kişiler başka yerde izleyememeği pek çok özel içeriğe Netflix üzerinden ulaşabilecek. Konuyla ilgili önemli açıklama Netflix CEO'su David Wells tarafından yapılırken, Netflix tarafından özel anlaşmaların ve lisanslama işlemlerinin yapıldığı ve kısa süre içerisinde ciddi bir gelişme sağlanacak.

Netflix için yapılan planlamalar kapsamında şu anda üçte birlik bölümün tamamlandığı açıklanırken, planlanan dönüşümün gerçekleşmesi ile birlikte Netflix hem sektördeki gücünü arttıracak hem de sunduğu özel içerikler ile birlikte daha fazla kullanıcı sayısına ulaşabilecek.

Orijinal İçerikler 600'e Çıkacak

Yapılan açıklamalarda net rakamlar da verilirken, 2016 yılı sonunda sistemde yer alan özgün içerik sayısı 600'e ulaşacak. Bu bakımdan Netflix için günden güne özel bir platform oluşturma konusunda önemli bir adım atılmış olacak.