Mobilde Otomatik Açılan Videolar Nasıl Kapatılır?

Facebook üzerinde yapılan düzenlemelerde paylaşılan videolar otomatik olarak oynamaya başlarken, Facebook'ta son paylaşılan gönderileri izleyen kişiler istemese de birden fazla videonun yüklenmesine...

Facebook üzerinde yapılan düzenlemelerde paylaşılan videolar otomatik olarak oynamaya başlarken, Facebook'ta son paylaşılan gönderileri izleyen kişiler istemese de birden fazla videonun yüklenmesine neden olabilmektedir. Bu durum da özellikle kotanın gereksiz yere tüketilmesine neden olmaktadır. Video izlemek istemeyen ya da sadece seçeceği videoları izlemek isteyen kişiler bu konuda ayar yaparak bu özelliği kapatabilmektedir.

Facebook'ta yer alan otomatik video oynatma kapatma seçeneği sayesinde kişiler bu sorunu çözebilmektedir. Otomatik video oynatma kapatma seçeneği için kişilerin masaüstü bilgisayarlarda ayarlar bölümünden videolar seçimini yapması ve burada yer alan videoları otomatik oynat işaretini kaldırması gerekmektedir.

Mobil uygulamalarda ise ayarlar bölüne giriş yapılması ve otomatik video seçeneğinin işaretlenmesi yeterli olmaktadır. Belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte sistem üzerinden video oynatma ile ilgili işlemler yapılabilmektedir.

Kişiler Facebook üzerinden yapılan son yeniliği bu seçenekler sayesinde pasif hale getirirken, direk açılan videoların açılmasının engellenmesi ile birlikte mobil veri kullanımı da önlenebilmektedir. Kişiler istediği videoları eski sistemde olduğu gibi açarak izleme şansına sahiptir. Bu konuda herhangi bir değişiklik olmadığı gibi işlemler sadece otomatik olarak oynayan videoları kapsamaktadır.