Maaşlar Bitcoin'le Ödeniyor! El Salvador'da Kripto Para Devrimi Yaşanıyor!

El Salvador halkı, maaşını Bitcoin ile almaya hazırlanıyor. Böylelikle vergi indiriminden de yararlanabilecekler. Bitcoin ile yapılan maaş ödemesi dünyada bir ilk oldu.

Bitcoin'in popülerliği her geçen gün daha da artıyor. Resmi kuruluşlar tarafından kabul görmeye başlayan kripto para, şimdi de ülkeler tarafından tanınmaya başladı. Üstelik resmi ödemelerde dahi kullanılabiliyor. El Salvador, Bitcoin'in resmi ödemelerde kullanılması ve rezerv olarak bulundurulması konusunda karar kıldı. Devrim niteliğindeki bu gelişme ile Bitcoin'e olan güven de arttı. Gelecekte büyük değişimlerin yaşanacağı öngörülen kripto paraların varlığı güç kazanıyor. El Salvador'un bu hamlesinden sonra yeni bir iddia gündeme geldi. Devlet başkanı halkın Bitcoin ile maaş ödemesi alması için teşvik paketini onaylayabilir.

Maaşlar Bitcoin ile mi Ödenecek?

El Salvador'da Maaş ödemelerinin Bitcoin ile yapılacağı iddia ediliyor. Devlet başkanı Nayib Bukele, maaşını kripto paralar ile alan kişiler için vergi indirimi uygulanmasının önünü açacak gibi duruyor. Bununla beraber madencilikle uğraşan kişiler için de çeşitli fırsatlar sağlanacak. Ülkede kripto madenciliği yapmak çok daha kolay ve elverişli hale gelecek.

Kripto Para Madenciliği Gelişecek!

Kripto paralar adına atılan bu adımlardan ilk yararlanan para türü Bitcoin oluyor. Bitcoin, tüm kripto paraların atası konumunda. Madencilik konusunda da önemli gelişmeler kaydedilmesi gündemde. El Salvador, pek çok konuda kripto paraların tanınması ve kullanılması adına yaptıkları ile biliniyor. Gündemden düşmeyen ülkenin halkına da kripto paraları teşvik etmesi dikkat çekmekte. Bakalım Bitcoin, bu güzel gelişmelerle beraber fiyat artışı yaşamaya devam edecek mi...