Kripto Para Madenciliğinde Sona Geliniyor! Ekran Kartı Fiyatları Düşecek mi?

ETH ile kripto para madenciliği yapmak imkansız hale gelecek. Yeni güncelleme ile ekran kartları kazım için kullanılamayabilir. Ekran kartı fiyatları düşecek mi?

Kripto para madenciliği ile uğraşan kişilerin son zamanlardaki kazançları ciddi şekilde düşmüştü. ETH kazmanın bu kadar fazla zorlaşması gelirleri iyice düşürdü. Şimdi ise Temmuz ayındaki güncelleme ile iyice zora girmesi bekleniyor. Peki ETH kazmak neden zorlaştı? Kripto para ile ilgilenen herkesin sorduğu bu sorunun cevabı oldukça basit. Bitcoin'in düşmesiyle madenciliğin zorlaşması farklı şeyler. ETH madenciliği için gelen güncellemeler kazımı git gide zorlaştırdı.

Ekran Kartı Fiyatları Düşecek mi?

ETH ile madenciliğin zor hale gelmesi ekran kartlarına olan talebi azaltabilir. Bu da bir süre sonra ekran kartlarının fiyatında düşüşe neden olacaktır. Pek çok oyuncunun bilgisayar satın alma konusunda zorlandığı belirtiliyor. Kendi bilgisayarlarını toplayamayan kişiler, kripto para madenciliğinden şikayetçi.

Madencilik Neden Zorlaştı?

Kripto para madenciliğinin zorlaşması gelen güncellemelerle bağlantılı. Bitcoin'in değer kaybetmesi nedeniyle değil. Bu konuda büyük bir yanılgı var. İleriki zamanlarda BTC'nin değeri artsa bile kazım yapmak o kadar kolay olmayacak. ETH ile kripto para madenciliğinin sonuna geliyoruz diyebiliriz. Ancak çeşitli önlemler alınır ise bu durum bir süre daha devam ettirilebilir. Şu sıralar alt coinlerin ciddi değer kaybetmesi madencileri de ister istemez etkiledi. Temmuz ayında açıklanacak güncelleme heyecanla bekleniyor. Hem bilgisayar toplamak isteyenler hem de madenciler için kritik bir an olacak.