Kripto Para Borsalarında Dolandırıcı Çılgınlığı! 5 Milyar Dolar Nereye Gitti?

Africrypt kripto para borsasında yaşanan dolandırıcılık vakası yok artık dedirtti. Raees ve Ameer Cajee kardeşler 5 milyon dolarlık bitcoini alarak sırra kadem bastı.

Thodex borsasında yaşanan dolandırıcılık olayından sonra şimdi de Afrika kıtasının bilinen kripto para borsası Africrypt'te 3,5 milyar dolarlık para kayboldu. Siteye erişilememesi üzerine harekete geçen kullanıcılar durumu kısa sürede fark etti. Son zamanlarda artan dolandırıcılık vakaları insanların kripto paralara olan güvenini sarsıyor. Özellikle de global borsaların daha sık tercih edilmesinden biri de dünyaca ünlü borsalarda bu tarz sorunların yaşanmaması.

Africrypt 2019'da Kurulmuştu!

Raees ve Ameer Cajee kardeşlerin kurmuş olduğu borsa 2 yıldır hizmet vermekteydi. 2 sene içinde güven kazanan kripto para borsası, Bitcoin'in yüksek oranda değer kaybettiği zaman diliminde kullanıcılarının parasını alarak ortadan kayboldu. Ne kadar para dolandırıldığı konusunda kesin bir bilgi elde edilemedi. Ancak iddialar gösteriyor ki yüksek bir meblağ para ortadan kayboldu.

5 Milyar Dolar Çalındı İddiası!

Africrypt'in toplamda 5 milyar doları bulan bir para ile kaçtığı belirtiliyor. Ancak konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Afrika kıtasının önde gelen kripto para borsasının böyle bir hamle yapması dünyada büyük yankı buldu. Şimdi ise uluslararası güvenlik birimlerinin konuyla ilgili nasıl bir çalışmada bulunacağı merak ediliyor. Toplamda 69 bin adet bitcoinin çalınması, kripto paralara olan ilginin de bir noktada zedelenmesine neden oluyor. Ancak bu sefer olaya daha hassas yaklaşılarak kaçan kardeşlerin kısa süre içerisinde yakalanması bekleniyor.