John McAfee Tartışmalı Şekilde Ölü Bulundu! Ölmeden Önce Neler Söyledi?

John McAfee, girdiği cezaevinde kendini asarak intihar etti. İntiharını önceden duyurduğu iddia edildi. Ölmeden önceki son sözleri çok konuşuldu.

Kripto paralarla oldukça ilgili olan John McAfee, 2017-2018 yılları arasında pek çok kripto parayı manipüle ettiği gerekçesiyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Hakkında kara para aklama suçlaması da yapılıyordu. Hapse giren ünlü ismin öldüğü duyuruldu. John McAfee, soy adını taşıyan virüs yazılımı ile de biliniyordu. Milyarderin ölümü karşısında pek çok takipçisi şaşkınlık yaşadı. Çünkü daha önceden yaptığı paylaşım kendisinin intihar etmeyeceğine yönelikti. Fakat açıklamalara göre McAfee intihar etmişti. John McAfee cinayete mi kurban gitti?

John McAfee Nasıl Öldü?

John McAfee için intihar ettiği yönünde haberler ortaya çıktı. Ancak ünlü ismin Twitter'da yazmış olduğu bir tweet çok konuşuldu. Kendini astığı takdirde bunun suçunun kendisinde olmadığını söyledi. Günler öncesinden attığı tweet ile beraber kendisini asarak hayatını kaybetti. Ancak olayla ilgili geniş bir açıklama yapılmadı. Yakın zamanda çeşitli bulgular da birleştirilecek ve ünlü ismin neden öldüğü ortaya çıkacak.

Virüs Yazılımına Sahipti

Dünyaca ünlü McAfee antivirüs yazılımının sahibiydi. Yıllar önce kodladığı bu yazılım ile önemli bir gelir elde etmişti. Aynı zamanda bilgisayar kullanıcılarını virüsten korumayı amaçlıyordu. Bilgisayarın güvenliğini sağlayan programdan sonra kripto paralara merak salmaya başladı. Ancak çeşitli spekülasyonlarda bulunduğu iddia edildi. Hakkındaki suçlamalardan sonra ise yargılandı ve hapse girdi.