İşte 2016'nın En Değerli Markaları

2016'nın en değerli markaları Interbrand tarafından seçildi. Firma tarafından yapılan araştırmalarda oldukça kapsamlı bir pazar incelemesinin gerçekleştirildiği belirtilirken yapılan sıralamalara...

2016'nın en değerli markaları Interbrand tarafından seçildi. Firma tarafından yapılan araştırmalarda oldukça kapsamlı bir pazar incelemesinin gerçekleştirildiği belirtilirken yapılan sıralamalara Apple, Google ve Facebook damga vurdu.

En Değerli Marka Apple!

Uzun zamandan beri listelerine en üst sırasında yer almayı başaran Apple yeni araştırmada da ilk sırada yer almayı başardı. Üstelik yapılan araştırmalarda markanın yüzde 5'lik bir yükseliş yaşadığı da belirtildi. En değerli markalar sıralamasının ikinci sırasında ise Google yer aldı. Facebook ise özellikle en hızlı bir şekilde gelişen markalar klasmanında ilk sırada yer aldı.

Araştırma sonrasında en çok konuşulan ise son dört yıldır listenin hep birinci sırasında yaralanan Apple'ın tüm yaşanan olaylara rağmen hala zirvede kalmayı başarması oldu. Yapılan açıklamalarda Apple'ın 178 milyar dolarlık yeni bir seviyeye ulaştığı belirtildi.

En değerli firmalar sıralaması ise şöyle,

Özellikle 2016 yılının en çok konuşulan markalarından birisi olan Tesla uzun yılların ardından ilk defa listeye girmeyi başardı. Yüzüncü sırada yer alan Tesla böylelikle sıralamada yer alarak gelecek yıllarda da daha yükseklere çıkacağını gösterdi.

Facebook Değeri Artıyor

Interbrand araştırmasında aynı zamanda firmaların değeri üzerinden de farklı bir sıralama gerçekleştirildi. Daha önce listede on beşinci sırada yer alan Facebook, geçen yıla göre yüzde 48 oranında bir değer kazanırken yakalanan bu yükseliş Facebookrsquo;u birinci sıraya yükseltmek için yeterli oldu.