iPhone 6S iPhone 7'den Daha Mı İyi?

Apple, büyük beklenti yarattığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için resmen satış dönemine geçti. Satış döneminde büyük beklentiler Apple adına olsa da kullanıcıların yeni cihazlar için temkinli...

Apple, büyük beklenti yarattığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için resmen satış dönemine geçti. Satış döneminde büyük beklentiler Apple adına olsa da kullanıcıların yeni cihazlar için temkinli yaklaşmaya başlaması, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin 6 serisinde yakalanan başarıyı yakalamayacağı şeklinde yorumlanmaya başladı. Öyle ki pek çok farklı ülkede şu anda satışta olan cihazlar için gelen ilk rakamlar oldukça düşük.

Ming-Chi Kuo'dan Önemli Değerlendirme

Sektörde yaşanan bu durum hakkında en önemli değerlendirmelerden birisi de KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'dan geldi. Tahminleri ve değerlendirmeleri ile önemsenen Ming-Chi, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin iPhone 6S modeli kadar yüksek bir satış rakamına ulaşamayacağını söyledi. Bu konuda beklentilerin altında kalan modelin, kullanıcılar nezdinde ilgi görmeyeceğini de dile getiren Ming-Chi, tüm bu olumsuzluklara rağmen cihazın 65 milyon gibi yüksek bir satış rakamına ulaşmasın da mümkün olduğunu belirtti.

Renklerde Farklılık Geldi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile farklılık yaratmak isteyen Apple, her ne kadar siyah renkleri ile dikkat çekmiş olsa da çok fazla bir farkın olmadığı yeni modeller bu bakımdan kullanıcıları çekmedi üstelik iOS 10 işletim sisteminin diğer telefonlara da yüklenmeye başlayacak olması, bu konuda kullanıcılar adına daha önemli bir yenilik getirdi.