iOS'taki Wi-Fi Bağlantı Hatası Kullanıcıları Çıldırttı! iOS'un Sorunları Bitmiyor!

iOS kullanıcılarının başına gelmekte olan Wi-Fi hatası sosyal medyanın gündemindeydi. Güvenlik araştırmacısı Schou, Wi-Fi'ye bağlanamadı. Peki sorunu nasıl çözdü?

iOS mu yoksa Android mi daha güvenli tartışmaları sürerken son olarak ünlü güvenlik araştırmacısı Carl Schou'dan bir açıklama geldi. iOS üzerinde bir güvenlik sorunu tespit ettiklerini açıkladı. Üstelik bu açıkla beraber pek çok kullanıcının telefonu riske girmiş oluyor. Tim Cook, geçtiğimiz günlerde Android'in daha tehlikeli olduğunu açıklasa da Carl Schou'nun bu sözleri piyasayı sallayabilir. iOS kullanıcılarını üzen haber geliyor...

Sosyal Medyada Paylaştı!

Sosyal medya hesabı üzerinden bu sorunu paylaşan ünlü isim, daha sonra pek çok kişinin tavsiyesi ile hareket etti. Sonuç itibariyle kullanıcıların önerilerini dinleyerek bu sorunu çözdü. Kişisel bir güvenlik sorunu olsa dahi herkesin hesabında olabileceği bir hata ile karşılaştı. Peki karşılaştığı sorun neydi?

Wi-Fi Bağlantısı Kesildi!

Bağlanmak istediği Wi-Fi ağının adını %p%s%s%s%s%n yapan Schou, kendi Wi-Fi ağına bağlanamadı. Daha sonra hiçbir ağa bağlanamaz hale geldi. Çünkü ne zaman Wi-Fi özelliğini açsa otomatik olarak kapanıyordu. Durum böyle olunca sosyal medyadan destek istedi. Bir kullanıcısının önerisiyle ağ ayarlarını sıfırladı ve sorunu çözdü. Herkesin bu konuda dikkatli olması gerektiği vurgulandı.