iOS 15 Güncellemesi Fotoğraflar İçin Geliyor!

İOS 15'in geliştiriciler için yayınlanan güncellemesinde fotoğraflarla ilgili yenilikler geldi. Fotoğrafların konumunu, indirilme yerleri ve tarihlerini rahat bir şekilde görebileceğiz. iOS 15 tam sürümü ne zaman gelecek?

iOS 15 güncellemesi üzerinde çalışılıyor. Gelecek olan güncellemeye dair yeni detaylar ortaya çıktı. Artık indirdiğiniz veya kaydettiğiniz her türlü görselin nereden geldiğini öğrenebileceksiniz. Bu da sizi pek çok külfetten kurtaracak. Peki bu nasıl olacak? iOS 15'in fotoğraf güncellemesinde neler oluyor? Detaylarıyla beraber fotoğraflarınızın nereden geldiğinizi öğrenmenize yarayacak muazzam yenilik...

iOS 15'te Fotoğraf Kaynağı Güncellemesi

İnternet üzerinden indirdiğiniz veya uygulama aracılığıyla aldığınız fotoğrafların kaynağını sorgulayabileceksiniz. iOS 15'in sağladığı bu hizmete göre örnek olarak Google Chrome'den indirilmiş bir fotoğrafın sağ tarafındaki bilgi kutucuğuna tıklayınca fotoğrafın nereden indirildiği, zaman dilimi ve varsa konum bilgisi gösterilecek. Böylelikle fotoğrafların kaynağını hızlı bir şekilde öğrenebileceksiniz. EXIF sonuçlarının kullanıcılarla paylaşılması güzel bir gelişme olarak nitelendirildi.

iOS 15 Güncellemesi Ne Zaman Geliyor?

iOS 15'in geliştirici sürümü yayınlandı. Tam sürümün ne zaman yayınlanacağı bilgisi ise henüz verilmedi. Ancak yakın zamanda yeni güncelleme ile ilgili bilgi sahibi olabiliriz. Bu konuda Apple'dan bir duyuru yapılması bekleniyor. iOS güncellemelerinin kullanıcılara güzel bir deneyim kattığı bilinmekte. Iphone kullanıcıları, bu güncellemeyi merakla bekliyor. Birkaç ay içerisinde güncelleme hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.