iOS 10 En Çok iPhone 5'e Yaradı

iOS 10 ile ilgili ilk günden itibaren pek çok tartışma yapılırken, bu tartışmalarda telefonlarda istenen performansın ve verimin alınmaması en çok öne sürülen sebeplerden oluyordu. Üstelik özelikle...

iOS 10 ile ilgili ilk günden itibaren pek çok tartışma yapılırken, bu tartışmalarda telefonlarda istenen performansın ve verimin alınmaması en çok öne sürülen sebeplerden oluyordu. Üstelik özelikle iPhone 6 serisi için iOS 10 kullanımının oldukça sorunlu olduğu ve telefonların pil ömrünün dahi kısaldığı iddia ediliyordu. iOS 10 için tüm bu yaşananlar uzun zamandan beri tartışma konusu olurken, iOS 10 güncellemesinin en çok iPhone 5 kullanıcılarının memnun ettiği öğrenildi. Öyle ki güncellemeyi alan kişiler telefonlarında ciddi bir iyileşmenin olduğu konusunda hem fikir.

Batarya Süresi Uzadı!

iOS 10 güncellemeleri devam ederken özelikle iOS 10.0.2 ile birlikte iPhone 5 kullanıcılarının daha uzun bir pil ömrüne sahip olduğu aktarıldı. Bu bakımdan yeni gelişmiş özellikler ile birlikte bataryada da ciddi iyileştirmenin yapılması, kullanıcıları memnun etti.

iOS 10.0.2 güncellemesi ile birlikte en azından iPhone 5rsquo;ten iyi sonuçlar almaya başlayan Apple, pek çok kullanıcıyı memnun edememiş olsa da iPhone 5 kullanıcılarının büyük takdirini topladı. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından farklı analizler de yapılırken özelikle eski telefonlarda ciddi olumlu sonuçların alınabileceği fakat yeni modellerde böyle bir durumun yaşanmasının söz konusu olmayacağı konuşulmaya başlandı.