Intel'den Yapay Zeka Hamlesi

Yapay zeka konusunda son dönemlerde önemli gelişmeler yaşanıyor. Pek çok marka bu alanda çalışma yaparak yeniliklerden geri kalmak istemezken, Intel yapay zekada kendisine önemli bir katkı...

Yapay zeka konusunda son dönemlerde önemli gelişmeler yaşanıyor. Pek çok marka bu alanda çalışma yaparak yeniliklerden geri kalmak istemezken, Intel yapay zekada kendisine önemli bir katkı sağlayacak yeni bir hazırlık içerisinde

Elde edilen bilgilere göre Movidius ile görüşemeye başlayan Intel, bu satın alma ile birlikte gücünü daha da arttırmayı hedefliyor. Böyle bir satın almanın gerçekleşmesi halinde bugüne kadar pek çok projede imzası olan Movidius gibi önemli bir markanın gücünü elde edecek olan Intel, yapay zeka konusunda da böylece daha hızlı bir şekilde çalışmalarını yapabilecek. Büyüme hedefleri doğrultusunda yapılacak Movidius satın alması ile birlikte aynı zamanda pek çok projenin faaliyete geçmesi de mümkün olacak.

Firma tarafından bugüne kadar yapılan ve en çok ses getiren çalışma USB üzerine olurken, Fathom adı verilen yeni teknoloji ile birlikte yapay zekayı ve USB sistemini bir aya getirmişti. Google ile geçtiğimiz dönemlerde ortak bir çalışma da yapan Movidius, bu bakımdan piyasada oldukça bilinen markalar arasında yer alıyor.

Intel'in Hedefleri Ne?

Movidius satın alması ile birlikte Intelrsquo;in en önemli amacı ise navigasyon, haritalama, çarpışmadan kaçınma, takip, nesne tanıma gibi teknolojilerin geliştirilmesi.