Instagram'a Yeni Özellik!

Son dönemlerde Instagramrsquo;da farklı özellikler görülmeye başlanırken, önemli bir yenilik daha kullanıcılara sunulacak. Konuyla ilgili elde edilen bilgilere göre Instagramrsquo;da Save Draft...

Son dönemlerde Instagramrsquo;da farklı özellikler görülmeye başlanırken, önemli bir yenilik daha kullanıcılara sunulacak. Konuyla ilgili elde edilen bilgilere göre Instagramrsquo;da Save Draft olarak adlandırılan yeni özellik ile birlikte kişilerin içerikleri yayınlamadan düzenleyebilmesi ve ya daha sonra yayınlamak adına taslağa kaydedebilmesi mümkün.

Geçtiğimiz aylarda her ne kadar taslak olarak kaydet özelliği kullanıma sunulmuş olsa da artık kullanıcılar taslak olarak kaydettikleri içerikleri özel bir havuzdan geri getirebilecek. Bu bakımdan kişiler kaydettiği taslaklar için Instagram üzerinden kolay bir şekilde işlem yapabilecek.

Resmen Kullanımda

Instagram için yapılan açıklamalarda bu özelliğin resmen kullanımda olduğu duyurulurken güncelleme alan herkes, yeni özelliği de kullanmaya başlayabilecek.

Taslağa kaydet özelliğinden yararlanmak isteyenlerin ilk olarak Instagram girişi yaparak içerik oluşturması gerekiyor. Burada en önemli nokta ise içeriğin yayınlanmaması. İçerik tamamlandıktan sonra klavyede yer alan geri tuşu ile yazının direk taslağa aktarılması sağlanabiliyor. Böylece kişiler istedikleri içeriği taslağa atabiliyor.

Kaydedilen taslak içerikler ise kütüphane olarak adlandırılan bölüm üzerinden erişilebilir durumda. Bu bakımdan kişiler istediği zaman kaydettiği içeriklere ulaşarak bu içerikleri yayına alabilecek. Sunulan bu özellikler ile birlikte Instagram kullanımı çok daha pratik bir hal alırken, yayınlama ve taslak konusunda da kişilere önemli bir özellik sunulmuş durumda.