Instagram Youtube ile Birleşecek mi? Instagram Reklamları ile Para Kazanılacak mı?

Instagram'ın reklam modelleri değişiyor. Instagram ile para kazanmak mümkün hale gelebilir. Instagram ve Youtube birleşme kararı aldı mı?

Instagram'ın son zamanlarda reklam çeşitlerini değiştirmeye yönelik bazı hamleleri bulunuyor. Yakın zamanda ise yeni bir güncelleme ile tıpkı Youtube videolarında olduğu gibi video önce reklamlar gözükecek. Bu reklamların video süresi ile olan bağlantısı ise dikkat çekti. Instagram'ın reklam güncellemesiyle Youtube'a benzeyeceği konuşuluyor.

Instagram ve Youtube Birleşiyor mu?

Bazı sosyal medya kullanıcıları iki dev sitenin birleşeceğini iddia etse de gerçekler bambaşka. Instagram ve Youtube birleşmeyecek. Fakat gelir modeli ve reklam türlerinde bir benzerlik ortaya çıkacak. Çünkü Instagram, yeni güncelleme ile önemli değişimlere imzasını atmayı planlıyor.

Instagram Reklamları Değişiyor!

Instagram, reklam politikasında da bir değişiklik yapabilir. Reklamların değişmesiyle beraber Youtube'u andıran bir gelir modeli oluşturulmaya çalışılıyor. Instagram, tıpkı Youtube gibi videoları yükleyen kullanıcılara bu konuda herhangi bir ücret ödeyecek mi merak edilmekte.

Instagram Üzerinden Para Kazanılacak mı?

Instagram'da çıkacak videolu reklamların, videoyu yükleyen kullanıcıya bir para kazandırıp kazandırmayacağı henüz belli değil. Ancak videolarda reklam çıkacaksa mutlaka içerik üreticilerinin de düşünülmesi gerekir. Instagram Reels'in gelişerek TikTok'a rakip olma seviyesine gelmesi biraz zaman alacak. Ancak her türlü açıdan Snapchat, Youtube ve TikTok'un karma hali gibi duruyor. Bu da Instagramı alanında lider ve çok sevilen bir uygulama yapmakta.