Instagram Önerilen Gönderiler Adlı Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Instagram önerilerini şekillendirmek için yeni kontrol özelliklerini sunuyor! İşte Detaylar

Instagram iOS için tartışma odağı olacak bir "Önerilen Gönderiler" özelliği üzerinde çalışıyor. Şirket, "Önerilen Gönderiler" özelliğini genişleteceğini, böylece önerilen gönderileri doğrudan uygulamanın birincil beslemesinde göreceğinizi söylüyor. Önerilen Gönderiler birbirine karışmış olarak görünecektir ve bazı durumlarda takip ettiğniz ortak arkadaşlarda'da görülecek.

TechCrunch haberine göre Instagram, bu yeni özelliği "az sayıda kullanıcı" için test edecek ve kullanıcı alımına göre genişletilebilir veya küçültülebilir. Özelliği "erteleme" seçeneği olacak, rapor şöyle açıklıyor:

Instagram, Önerilen Gönderilerin öne çıkmasını artırmanın yanı sıra, kullanıcıların özelliği "ertelemesine" ve 30 gün boyunca yayından kaldırmasına olanak tanıyan bir seçeneği test edecek. Testteki herkes, belirli bir gönderi ilgilerini çekmediğinde geri bildirimde bulunabilecek, ancak görünüşe göre yayındaki Önerilen Gönderiler'i kalıcı olarak devre dışı bırakamayacaksınız.

Instagram ayrıca, kullanıcıların Önerilen Gönderiler olarak gördüklerini ince ayar yapma özelliğini de kullanıma sunacak. Belirli ilgi alanları belirleyebileceksiniz ve Önerilen Gönderiler bu önceden tanımlanmış ilgi alanlarıyla ilgili olacaktır. İlgi alanlarını da kolaylıkla ekleyebilir ve kaldırabilecek.

Bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.