Huawei Mate 50 Bu Sene Çıkmayacak! Huawei Telefonları İptal mi Ediyor?

Huawei, Mate 50 telefonuyla ilgili üzücü haberi duyurdu. Huawei Mate 50 2021 yılında çıkmayacak. Mate 50 neden çıkmıyor?

Huawei Mate 50, bir süredir bekleniyordu. Telefonun tanıtımı da yapıldı ve ne kadar kaliteli bir ürün olduğu ortaya konuldu. Ancak Huawei Mate 50 ile ilgili yaşanan bir gelişmede ürünün çıkış tarihi ertelenmişe benziyor. Bu konuda büyük sıkıntı çeken Çinli şirketin önlem alması beklenmekte. Bu gidişle telefon satışlarında önemli bir kayıp söz konusu olabilir. Peki Huawei Mate 50 telefonları çıkacak mı?

Huawei Mate 50 Bu Sene Yok!

Huawei'nin merakla beklenen Mate 50 modelinin bu sene çıkmayacağı belirtildi. Telefon ailesinin tanıtımı dahi yapılmışken böyle bir engelle karşılaşmasına anlam verilemedi. Bunlar iddia olsa dahi, şirketin telefonu çıkarma konusunda büyük sıkıntı çektiği belirtiliyor.

Huawei Mate 50 Neden Çıkmıyor?

Telefonun çıkmamasındaki en önemli neden tedarik sorunu. Çiplerle ilgili yaşanan sıkıntıyı biliyorduk. Bu sefer çiplerle beraber diğer parçaların tedariği ile ilgili bir sıkıntı yaşanmış olabilir. Net bir açıklama gelmedi ancak çiplerle bağlantılı olduğu düşünülüyor. Eğer bu tedarik sıkıntısı hızlı bir şekilde aşılırsa önümüzdeki aylarda telefonun çıktığını görebiliriz. 2021 yılında Huawei'nin yeni modelini göremeyebiliriz. Şu an için net bir gelişme yaşanmadığından ötürü yorum yapamıyoruz. Ancak Çinli şirket yakın zamanda bilgilendirici bir mesaj yayınlayacaktır. Satış rekorları kırabilecek bir ürünün çip sıkıntısı çekmesi piyasayı çok etkileyecek.