YouTube Music, ruh hali filtreleri getirdi

YouTube Music, ruh hali filtreleri getirdi
YouTube Music, ruh halini filtreleme imkanı veren bir özelliğini getirdi. Spotify'da "üzgün", "mutlu" gibi ruh hallerine göre müzikler dinleyebiliyoruz, artık YouTube Music'te de böyle bir ayrım görebileceğiz.

Popüler müzik dinleme platformu YouTube Music, kendini geliştirmeye hızla devam ediyor. Yakın bir zamanda uygulamaya yeni ruh hali filtrelerini ekleyen şirket, filtrelere verdiği isimlerle dikkat çekti.

YouTube Music, 2020 yılında ruh hali filtrelerine sahip yeni bir aktivite çubuğu sunmuştu. Yakın bir zamanda gelen Ağlama, Parti, Romantik, Havam Yerinde, Rahatlamak isimli bu beş yeni filtreyle birlikte bu özellik şimdiye kadarki en fazla seçeneğe sahip oldu.

Hem uygulamada hem web sürümünde kullanıma sunulan özellik Türkiye'de de erişime sunuldu. Eğer yeni ruh hali filtrelerini sizde kullanmak istiyorsanız uygulamayı güncel tutmanız yeterli olacaktır.

Bu özellikle Spotify uygulamasında da görülüyordu. Örneğin kullanıcılar "Ruh Hali" adlı kısımdan istediği ruh haline uygun müzikleri dinleme şansına sahip olabiliyordu. Şimdi YouTube da etkili olabilecek bu özelliğini Music abonelerine sunabilecek.

Son Haberler