Zuckerberg ve Eşinden Göçmenlere Destek

Mark Zuckerberg tarafından gerçekleştirilen bir destek kampanyası için oldukça büyük bir bağış geldi.

Facebook’un kurucusu aynı zamanda CEO’su olan Mark Zuckerberg beraberinde ise Priscilla Chan, Amerika sınırları içerisinde yaşayan aynı zamanda vatandaş olmadığı için gerekli belgelere sahip olmayan göçmenlere, Eğitim görebilmeleri aynı zamanda üniversite ve kolejlere erişim sağlayabilmeleri adına yardımcı olacak fon oluşturduklarını ve bu fona 5 milyon dolar bağışta bulunduklarını vurguladı.

Genel olarak bu tarz konu sürecinde Facebook sayfasından yapmış olduğu açıklamalarla akıllarda kalan Mark, Gerçekleştirmiş olduğu fon sürecinin Facebook sayfasından açıkladı. TheDream.us adına sahip olan kuruluş ek olarak 5 milyon dolarlık bağış içerisinde bulunan Zuckerberg, Neredeyse yüzlerce göçmen gencin eğitim almasını için gerekli imkana sahip olmasını açıkladı.

Yapmış olduğu açıklama içerisinde ise şu sözlerine yer verdi: '' Amerika göçmenler tarafından bulunmuş bir yer. Toplumumuzda bulunan her gence, hangi ırktan olursa olsun hoş görüyle yaklaşmalı ve bu zeki gençleri sahip olabildikleri tüm potansiyelleri sunmaları için toplumumuza kabul etmeliyiz. Eğer göçmen gençlere yardım eder ve fırsat merdivenlerini tek tek tırmanmalarını sağlarsak, onlarda parçası oldukları toplumun ilerleyişine gerekli hızı sağlayacaktır''

Mark ve Chan tarafından oluşturulan yardım, Şu an bakılırsa 400 göçmen olan gence San Francisco sınırları içerisinde eğitim görme fırsatı tanıyacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları