Zaman Yönetimi için 8 Püf Nokta

İş süreci içerisinde hayatın yoğunlaşması sonucunda ortaya çıkan kötü zaman yönetimi işlerin aksimesine neden oluyor.

İş süreci içerisinde hayatın yoğunlaşması sonucunda ortaya çıkan kötü zaman yönetimi işlerin aksimesine neden oluyor. Tüm hayatımız genelinde yapılan çalışmalari çerisinde zaman yönetimini doğru ayarlarsanız oldukça kısa süre içerisinde tüm işlerinizi bitirebilirsiniz.

1 - Bütün Takvimleri Bir araya Getirin

Bilgisayarınızda, Yada çalışma masanızdaki, Telefonunuzdan büyük bir kitleye seslenmeniz gerekiyor. Yapmanız gerekenler sadece bir tane sıfırdan takvim tutarak onun üzerinde gerekli çalışmalar yapmanız yeterli olacaktır.

2- Her Proje için Bir Hareket Programı

Her bir proje içerisinde etki yaratabilecek, Verimli adımların zamanı yer alıyor. Ortaya atılan zaman ve Çabadan tasarruf etmek için bu alanda ki tüm çalışmaları başarılı bir şekilde düzenlemeniz daha sonrasında güzel bir uyku almanız sizlerei avantaj sahibi yapacak.

3 - Gün İçerisinde İlk Olarak Önemli Aktiviteleri Belirleyin

Oldukça önemli konular varsa plan proje kağıdı üzerinde değil düzenli olarak uyum sağlanabilecek saat belirlemeniz gerekiyor.

4 - Harcanan Zamanlarınızı Kayıt Edin

Geçtiğimiz haftalar içerisinde bir ya da iki haftalık zaman sürecinde ne yaptığınızı bir yere yazarak zamanını boşa gitmesini engelleybilirsiniz. Bir sonra ki gün içerisinde ayarlamanız oldukça hızlı olacaktır.

5 - Kesintileri En Aza İndirin

Gündelik yaşam içerisinde üzerinde çalıştığınız proje üzerinde sizlere engel olarak cihazları kapatın.

6 - Beklenmedik Anlar

Zaman yönetimi konusunda oldukça başarılısınız, Her şey planladığınız gibi gidiyor, Tüm proje adımlarına uyum sağlayabiliyor. Örnek vermek gerekirse 15 dakikalık bir mesafeye 25 dakika diyerek kontrol süreci sağlayabilirsiniz.

7 - Beyin Dinlendirmek için Mola Verin

Genel olarak 45 dakika proje sürecine odaklanma kalan 15 dakikayı ise iş ile ilgili farlı bir alanda kullanıyorum. Performans ve Odaklanma konusunda avantaj sahibi oluyorsun.

8 - Kağıt Üzerinde Tasarla

Oldukça sıkışık bir durumdasınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Yapılan araştırmalar içerisinde kağıt üzerine taslak olarak düşünülen projeler daha da kaliteli oluyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi